Неправильно встановлена голка у швейній машинці може призвести до несправного ходу машинки, пропуску стібків, розриву нитки, а також голка може просто зламатися. Щоб цього не допустити, дотримуйтесь нескладні правила при заміні голки.
Інструкція
- У магазинах товарів для шиття і рукоділля продаються стандартні голки для побутових швейних машин, які підійдуть для будь-якої моделі. Однак при виборі голки керуйтеся типом тканини, з якої ви збираєтеся працювати. Від тканини залежить товщина необхідної вам голки і спосіб її заточки.
- Існують різні моделі швейних машин, і спосіб установки голки може відрізнятися в залежності від марки і моделі машини. При заміні голки (хорошою, погнутий або зламаною) зверніть увагу на те, в який бік повернута плоска сторона на верхній частині голки (лиска). У деяких моделях голку вставляють плоскою стороною від себе, в інших плоска сторона повинна дивитися вліво (наприклад, «Подольск»). Нитку в голку завжди вставляють з протилежного боку — там, де знаходиться довгий жолобок голки. Тобто, якщо плоска сторона спрямована від вас, вставляйте нитку від себе, якщо ж вона дивиться наліво — вставляйте нитку справа наліво.
- Маховим колесом встановіть голку в саме верхнє положення.
- Відкрутіть або послабте гвинт, що притримують голку в пристрої машини. Акуратно вийміть голку або її зламану частину.
- Вставте нову голку до упору вгору, дотримуючись напрям плоскої сторони голки. Якщо у вас немає інструкції і ви не помітили, яким боком стояла попередня голка, подивіться на останній нітенаправітель. З того ж боку, де він розташовується, повинен бути довгий жолобок голки, і, відповідно, лиска повинна дивитися в протилежну сторону.
- Закрутіть гвинт до упору.
Корисні поради
Міняйте голку в міру необхідності. Не працюйте тонкими голками (№ 80-90) з товстими тканинами і навпаки (голки № 100 не підходять для тонких і делікатних тканин). Використовуйте різні голки для різних видів тканини — для трикотажу, джинсової тканини, шовку голки будуть різнитися. Не працюйте з пощерблені або погнути голкою.