Якщо вас турбують великі суми в рахунках за електрику, варто подумати, чи розумно ви витрачаєте електроенергію. Якщо підійти до справи з розумом, можна не тільки заощадити частину сімейного бюджету, а й внести свій вклад у збереження ресурсів нашої з вами планети.
Інструкція
- Вимикайте будь електрообладнання на той час, поки воно не використовується. При покупці побутової техніки звертайте увагу на її клас енергоспоживання. Найбільш економічними є електричні прилади класу «А».
- У холодну пору року багато енергії споживає електрообігрівач. Щоб він не працював вхолосту, вибирайте модель, оснащену термостатом. Він буде підтримувати задану температуру в приміщенні, вимикаючи і включаючи обігрівач. Не завадить додатково утеплити вікна та двері — можливо, обігрівач в цьому випадку і не знадобиться. Намагайтеся, щоб запнуті штори не приховували за собою батареї опалення, інакше частина тепла від них не надійде до приміщення.
- Намагайтеся використовувати більше природного освітлення. У темний час доби включайте люмінесцентні лампочки — вони споживають в декілька разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання. Як варіант можна встановити вдома світлорегулятори замість звичайного вимикача.
- Готуйте в каструлях з діаметром дна, що дорівнює розміру конфорок на електричній плиті, інакше втрачається велика кількість електроенергії, що йде на нагрів. Вимикайте конфорки трохи раніше, ніж їжа буде готова. При деформації конфорки (наприклад, якщо вона тріснула), краще її замінити, тому що в цьому випадку також відбувається невиправдана втрата тепла. Використання скороварок і приготування їжі в товстостінній посуді заощадить не тільки електроенергію, але й час на підготовку.
- Кип’ятіть в електрочайнику рівно стільки води, скільки потрібно вам саме зараз. Так ви не тільки збережете трохи електрики, але і збережете здоров’я — шкідливо вживати воду, закип’ятила більше одного разу. Регулярно прибирайте накип всередині чайника — вона збільшує кількість енергії, необхідної для закипання води.
- Не встановлюйте холодильник в безпосередній близькості від нагрівальних приладів. Залишайте відстань приблизно в 5-10 см між стіною кухні і задньою стінкою холодильника. Не допускайте нагрівання корпусу холодильника прямими сонячними променями і не ставте в нього неостиглим їжу. Зберігання гарячих продуктів призводить до більш інтенсивної роботи холодильника і великих витрат енергії.
- Нарешті, встановіть багатотарифний лічильник на електрику. Тарифи на електроенергію протягом доби різняться — з 23.00 до 07.00 вони приблизно на третину нижче, ніж з 07.00 до 23.00. Розподіліть споживання електроенергії та користуйтеся електроприладами в той час, коли її вартість мінімальна. Не вмикайте електроприлади в години максимальних електричних навантажень (з 8.00 до 10.00 вранці та з 20.00 до 22.00 ввечері) без особливої необхідності.