Як запам’ятовувати обличчя

Як запам'ятовувати обличчя

Уміння запам’ятовувати людей, їхні обличчя й імена, розташовує. Будь-якому вашому новому знайомому буде приємно і втішно, якщо після першого ж знайомства ви, при зустрічі, дізнаєтеся його і назвете по імені та по батькові. Це досить рідкісне якість, яка буде відразу відзначено як позитивне, якщо попросити навколишніх охарактеризувати вас. Як і всяке вміння, воно може бути розвинене в результаті вправ і тренування пам’яті.

Інструкція

  1. Сформулюйте для себе список характерних особливостей зовнішності людини, розділяючи їх по частинах тіла. Так, голова, за розміром, може бути великою, невеликий і звичайної, за формою — квадратної, овальної, прямокутної, круглої, трапецієподібної або прямокутної, широкої або вузької. Риси обличчя людини можуть бути великими, дрібними, змішаними, симетричними і не симетричними. Свою характеристику мають і волосся: колір, довжина, густота, структура (кучеряве, прямі, хвилясті). Таким чином охарактеризувати можна будь-яку частину обличчя: очі, брови, лоб, ніс, губи, вуха.
  2. Використовуючи фотографії людей, спробуйте дати їх опис. Немає сенсу характеризувати кожну рису обличчя, тим більше, якщо вона нічим не примітна. Виділіть ті, що особливо привертають до себе увагу, і подумки зв’яжіть їх з індивідуальністю людини. Для ускладнення вправи, можете давати кожній фотографії вигадані ім’я, по батькові та прізвище, запишіть їх на звороті. Опишіть усно або запишіть список характерних особливостей зовнішності кожного і приберіть фотографії. Через деякий час, не дістаючи фотографії, спробуйте згадати їх «імена» і ті риси, які привернули вашу увагу, запишіть все, що вам вдалося згадати. Порівняйте свої відповіді, подивившись на фотографії.
  3. Візьміть фотографію незнайомої людини, уважно розгляньте її протягом 2-3 хвилин. Відкладіть знімок і дайте докладний опис його зовнішності — якої форми його брови, очі, як вони розташовані. Охарактеризуйте овал обличчя, форму губ, підборіддя і носа, розташування вух. Опишіть зачіску і волосся. Порівняйте знімок з тим описом, що ви дали.
  4. Використовуйте здатність пам’яті краще запам’ятовувати асоціативні образи. Бути може, обличчя людини викликає асоціації з якоюсь твариною, а деякі його окремі частини асоціюються ще з чимось. Так, зрощені брови можуть нагадати хвилю, очі — блюдця або горошинки, ніс — картоплю, вії — опахало. Візьміть фотографії 8-10 людей і створіть їх асоціативний образ. Підпишіть під кожною, що вам нагадує якась частина її обличчя або все обличчя в цілому. Постарайтеся пояснити, чому вам прийшов у голову той чи інший образ. Через деякий час поверніться до фотографій і перевірте себе.
  5. Ці вправи треба виконувати регулярно, поступово перенісши їх в реальність. Тренуючи свою пам’ять за цією методикою, ви навчитеся запам’ятовувати обличчя людей і їхні імена.