Похльоскування віником є своєрідним масажем, який підсилює кровообіг, сприяє контрасту температури тіла, забезпечує інтенсивне кровообіг і обмін речовин. При застосуванні в лазні віника відкриваються шкірні пори і з них вимиваються різноманітні шлаки і мікроби. Листя віника містять такі речовини як фітонциди, які нейтралізують дію різноманітних хвороботворних мікробів і перешкоджають старінню шкіри. Існує багато способів запарювання віників, але наші предки використовували тільки два варіанти, які й донині є дуже актуальними.
Інструкція
- Опустіть віник в тару з дуже холодною водою на 3-4 хвилини, після — в тару з водою кімнатної температури і, нарешті, в гарячу воду (але, у жодному разі не в окріп, інакше у віника відпадуть листя). Причому на останньому етапі тару бажано накрити, щоб віник міг гарненько розпаритися і пахнути своїм чудовим ароматом. Віник просочиться вологою, листя стануть м’якими і шовковистим.
- Опустіть віник у крижану воду на 10-12 годин. Потім, перед його використанням, загорніть віник в сиру тканину і покладіть на 6-7 хвилин на нижню полицю в лазні. Після такої процедури віник буде запашним і м’яким.
Зверніть увагу
Якщо віник зберігався на холоді (морозі), то запарювати його немає необхідності, йому досить буде розморозити.
Корисні поради
Гарячу воду, в якій запарюється віник, не виливайте. Її можна використовувати для миття тіла і волосся.