ІТ-індустрія розвивається з великою швидкістю. Разом з тим все більше компаній вносять інформаційні технології в свою діяльність. Але небагато компаній знають про захист прав на програмні розробки. Те ж стосується і програмістів, які працюють на себе поза компаній.
Інструкція
- Ознайомтеся з розділами патентування, а також вивчіть якомога більше запатентованого програмного забезпечення з тим, щоб визначити які функції вони виконують і для чого вони служать. Це потрібно для того, щоб зрозуміти яку програму вам слід було б патентувати, так як програма втратить свою справжню цінність, якщо інша програма іншого автора матиме функціонал, схожий з функціоналом вашої програми.
- Після того як ви визначили, в якому напрямку діяти, сформуйте в голові купу різних і цікавих творчих ідей і створіть що-небудь оригінальне, щось, що ще не було створено до вас — напишіть програму, що має якісь оригінальні функції і алгоритми . І тут, природно, мова йде не про мову програмування або додаванні тієї чи іншої частини коду до вже існуючих кодами інших програм.
- Знайдіть у своєму місті патентне бюро і зверніться туди із заявою на патент своєї програми в обраній класифікації (в патентній системі Європи і Росії це «Способи» і «Пристрої») і в розділі патентування. Якщо, приміром, створена вами програма тихо дзижчить, а також малює на моніторі комп’ютера кольорові обертаються кружечки, і метою програми є доставляння радості користувачеві, то тоді вам пряма дорога в міжнародні патентні бази. А шлях цей буде зводитися до розділу A (Задоволення життєвих потреб людини), підрозділу «Розвага», класу A63 («Ігри»), підкласу A63H («Іграшки»), сектору A63H 5 / 00 («Музичні і шумові іграшки»).
- Якщо розробленої програми є якесь нововведення, скажімо, в банківській системі, то її запатентувати необхідно аналогічним шляхом: визначте в розробці все, що є новим і цінним і віднесіть їх до певного розділу, підрозділу, класу і підкласу.