Планується може бути виготовлений з дерева, пластика, або пінопласту. В процесі установки виникає необхідність розміщення плінтуса на внутрішніх або зовнішніх кутах. У цьому випадку його необхідно запиляти під кутом, який, як правило, становить 45 градусів.
Інструкція
- Запиляти плінтус можна по-різному. Для об’ємної роботи найнадійніший спосіб — використання стусла. Це столярний інструмент для підрізування плінтуса під різним кутом. Стислі може бути придбано в будівельному магазині або виготовлено самостійно з дерева, пластмаси або алюмінієвих сплавів. Використовуючи стусло, можна запилювати як підлогові плінтуси, так і стельові, причому робити це швидко і якісно.
- Встановіть стусло на верстак або на поверхню, на якій буде проводитися запилення. Потім покладіть плінтус в стусло. Підбийте підрізаємо кінець плінтуса до прорізи стусла, яка містить потрібний кут. Щільно зафіксуйте плінтус в стусле, щоб уникнути його зміщення. Вставте в проріз ножівку для підрізування і запив плінтус під потрібним кутом.
- Якщо підрізування потрібно не багато, то простіше запиляти плінтус по нанесеній розмітці. Це більш трудомістке, але теж дає хорошу точність. Для цього:
За допомогою олівця, лінійки і транспортира відзначте на плінтусі кут 45 градусів, для чого спочатку заміряйте ширину плінтуса і відкладіть розмір ширини плінтуса від торця по довжині. Потім проведіть лінію, з’єднавши вершину кута з відкладеним крапкою. Ножівкою для підрізування запиляти плінтус по нанесеній розмітці. - Найменшу точність дає спосіб запиливания плінтуса «на око». Використовувати його можна тільки в крайньому випадку. Робіть так: закріпіть плінтус на робочій поверхні, відзначте «на око» кут 45 градусів і ножівкою для підрізування запив. Врахуйте, що в цьому варіанті суміжну частина плінтуса потрібно буде запилювати за місцем, відповідно до кута, отриманими «на око». Всі ці способи підходять для запилювання будь-яких плінтусів: дерев’яних, пластикових, а також для плінтусів, виготовлених з пінопласту.