Угода з купівлі-продажу квартир відноситься до підвищеної категорії складності. Це відбувається тому, що будь-яка квартира як об’єкт угоди унікальна. Але як кажуть в торгівлі, на кожен товар потрібен свій покупець. Коли ви продаєте квартиру, то по прописаним податковим кодексам нормам повинні відрахувати на користь держави податок від продажу. Вигідність угоди купівлі-продажу квартири як виду нерухомості можна ставити під сумнів.
Інструкція
- Спочатку потрібно з’ясувати питання, скільки років ця квартира знаходиться у вашій власності. Якщо ви володієте нерухомістю більше 3 років, то при продажу квартири ніяких податків взагалі платити не потрібно. Це правило діє для угод на будь-яку величину суми квартири і не обмежується на кількість угод. Інакше кажучи, якщо у вас є тридцять квартир більше 3 років, то ви при їх продажу нічого не будете винні державі.
- Коли ви володіли квартирою менше 3 років, продаж нерухомості проходить за дещо іншою схемою. Відповідно до закону, продавець квартири повинен заплатити податок на користь держави в розмірі 13% від отриманої від продажу грошової суми, якщо вона перевищує один мільйон російських рублів. Якщо сума від продажу квартири була меншою, ніж один мільйон, то вираховується різниця між сумою угоди і одним мільйоном. З цієї суми йде сплата зазначених 13%.
- Операція була проведена на суму понад один мільйон рублів, тоді податок вираховується з чистого прибутку — 13% від різниці документально підтвердженої вартості квартири і ціною її продажу.
- Податок з продажу квартири не оплачується, якщо дана нерухомість була вам залишена у спадок давно, але права на власність ви отримали тільки зараз. Справа в тому, що в подібній ситуації спадкоємець автоматично набуває права власності з моменту смерті заповідача.
- Квартира належить вам на правах пайової володіння, то сума податку розподіляється між пайовими власниками відповідно часткам.
- Якщо колись ваша квартира була побудована через кооперативний участь, то ви стали її власником в той момент, коли виплатили останню частину паю.
- Бувають ситуації, коли учасники угоди купівлі-продажу йдуть на зазначення фальсифікованих даних за ціною квартири. Такий крок робиться з метою зменшення податкових виплат, але може викликати претензії від податкової інспекції за ухилення від сплати податку.
Зверніть увагу
Якщо продавець квартири не є громадянином Росії, то податок з продажу нерухомості змінюється і становить 30%.