Як заповнити декларацію 3ндфл

Як заповнити декларацію 3ндфл

Заповнювати декларацію за формою 3НДФЛ ви повинні, якщо в минулому році отримали дохід, оподатковуваний податком на доходи фізичних осіб, не через податкового агента (наприклад, від продажу, оренди майна або з-за кордону) або хочете реалізувати своє право на податкові відрахування.

Вам знадобиться

- Комп’ютер;
- Доступ в інтернет;
- Найсвіжіша версія програми «Декларація»;
- Документи, що підтверджують дохід і сплачений з нього податок.

Інструкція

  1. Починати декларування доходів треба зі збору підтверджують його документів. Це довідки за формою 2НДФЛ від ваших податкових агентів, різні договори, квитанції про самостійну сплату податку.

    Довідка за формою 2НДФЛ береться у податкового агента: роботодавців і замовників, з якими ви співпрацюєте за договорами підряду, авторського замовлення і іншим, що регулюються Цивільним кодексом РФ. Цей документ вам зобов’язані видати за запитом.

    Якщо в договорі з фізичною особою (наприклад, покупцем або орендарем майна) немає його ІПН, зв’яжіться з ним і дізнайтесь. Від іноземних джерел доходу достатньо назви компанії або імені та прізвища, за наявності — по батькові.
  2. Скачайте на сайті Головного науково-дослідного обчислювального центру ФНС Росії найсвіжішу версію програми «Декларація». Якщо вона вже інстальований на ваш комп’ютер, замініть її новітньою версією або поновіть до найактуальнішою.

    Програма поширюється безкоштовно, швидко скачується і встановлюється, займає мало місця на жорсткому диску і враховує всі зміни в вимогам до декларації.

    З її допомогою сформувати цей документ ви зможете без зайвого головного болю і помилок.
  3. Запустіть програму. Введіть свої особисті дані: прізвище, ім’я та по батькові, адреса прописки (декларувати дохід ви повинні за місцем постійної реєстрації, навіть якщо живете за іншою адресою) та ін

    Дані про джерела доходу вводите на підставі документів: все, що треба, в них є. Те ж саме стосується сум доходів і сплачених податків.

    Неактуальні для вас розділи (наприклад, про доходи з-за кордону, якщо таких не було) просто не заповнюйте.

    Збережіть готову декларацію на комп’ютер. Цей документ ви можете направити в податкову будь-яким зручним способом: віднести особисто, надіслати поштою або за наявності технічної можливості в інспекції подати через інтернет за допомогою порталу «Госуслугі.ру».