Податкова декларація — це документ, за допомогою якого особи, що проживають в Росії, надає звіт про всю прибутку отриманого протягом року. У декларації знаходяться дані про всі легальні доходи. У це число входять прибутку отримані з-за кордону, від лотерейних виграшів та інші. Крім того, декларацію подають нотаріуси, які займаються приватною практикою, індивідуальні підприємці та інші особи. У деяких випадках, наприклад, при покупці квартири, декларація надається для отримання податкового вирахування за майно. Для заповнення декларації потрібна спеціальна форма 3-ПДФО, яка здається в податкову інспекцію в кінці поточного року, але не пізніше 30 квітня наступного року.
Інструкція
- У рідкісних випадках, що стосуються індивідуальних підприємців та осіб, що здають житло в піднайом або оренду, декларація подається в найближчі п’ять днів з того моменту, як припинені всі виплати. У цьому році мінімальний штраф за приховування від податків, або надану, але невчасно громадянином податкову декларацію виріс зі ста рублів до тисячі, тобто розмір штрафу становить 5% від суми не сплаченого податку за кожний місяць після того, як встановлено день подачі декларації. В цілому, штраф становить не більше 30% від усієї суми податку.
- Часом, щоб заповнити декларацію самостійно, доводиться ознайомитися з бухобліком, правилами оподаткування фізичних осіб і запастися бланками, які представляють собою десятки друкованих аркушів. Можна закликати на допомогу комп’ютер, який за допомогою спеціальної програми розрахує всі належні податки.
- При заповненні декларації потрібно вказати повні персональні дані платника податків, включаючи відомості про ІПН, дані про місце роботи та про наявні поєднання (включаючи гонорари, винагороди за приватну практику і пр.) Лист 2 заповнюється, виходячи з довідки про доходи, яка видається за основним місцем роботи. Доходна частина розписується помісячно без урахування податкових відрахувань. Сума доходів на титульному аркуші повинна збігтися із сумою щомісячних виплат. Крім того, в декларації потрібно вказати й адреси всіх ваших роботодавців, та контактні телефони (вказується, як правило, телефон бухгалтерії) Листи пронумеровані літерами, починаючи з С, заповнюються за необхідності. Якщо зазначені в них види доходів ви не маєте (акції, паї, ПІФи тощо), то відповідні графи залишаються порожніми.