При купівлі квартири витрачаються чималі кошти, і державою надано можливість повернення 13% від вартості житла. Для цього заповнюється декларація 3-ПДФО, форма якої затверджена російської податковою службою. Здається документ в тому податковому періоді, який слідує після дати придбання нерухомості.
Вам знадобиться
— документи, що підтверджують право власності на нерухомість;
- Договір про придбання нерухомості;
- Акт прийому-передачі нерухомості;
- Платіжні документи, що підтверджують факт оплати витрат (товарні та касові чеки, квитанції, банківські виписки по кредиту та інші документи);
- Довідка 2-НДФЛ;
- Програма «Декларація»;
- Паспорт;
- Свідоцтво ІПН;
- Кредитний договір;
- Податковий кодекс РФ;
- Довіреність на право отримання вирахування (якщо власність часткова).
Інструкція
- Скачайте з сайту ИФНС РФ програму «Декларація». Внесіть завдання умов, до яких відносяться тип декларації, вид наявних доходів, ознака платника податків. Впишіть свої персональні дані, реквізити паспорта, а також повна адреса місця реєстрації.
- Використовуючи довідку про доходи з місця вашої роботи, напишіть заробітну плату за останні півроку. Вводите номери місяців і суму окладу за кожен з них. Вкажіть найменування компанії, де ви працюєте, відповідно до установчих документів або паспортом особи, який зареєстрований в якості індивідуального підприємця, якщо у фірми ОПФ — ВП.
- На вкладці «Відрахування» виберіть графу майнового відрахування. Поставте галочку в пункті надання податкового відрахування. Вкажіть спосіб, за допомогою якого ви купили квартиру (договір купівлі-продажу, інвестування). Виберіть вид власності. Якщо вона часткова, то вам буде потрібно заяву від другого власника майна про передачу вам права отримання вирахування.
- Виберіть ознака платника податків. Ним може бути сам власник або його чоловік (а). Впишіть адресу купленої вами квартири. Використовуючи акт передачі права власності, вкажіть дату його складання. Напишіть число, місяць і дату реєстрації нерухомості на ваше ім’я (ім’я чоловіка (дружини)).
- Потім перейдіть до введення сум. Скористайтеся договором купівлі-продажу і вкажіть вартість придбання квартири. Врахуйте, що сума відрахування не може перевищувати двох мільйонів рублів. Це закріплено законодавчими актами Міністерства Фінансів, в яких прописано порядок надання майнового відрахування.
- Ви маєте право одержати відрахування і з грошових коштів, які ви витратили на ремонт купленої квартири. В таких витрат включаються суми, сплачені за оздоблювальні матеріали, а також за виконання робіт, якщо ви, приміром, наймали бригаду будівельників.
- До декларації прикладіть документи на квартиру (договір, акт передачі права власності); на кредит, якщо вона придбана по іпотеці; на оплату (квитанції) вартості житла, ремонтних робіт, матеріалів.