У разі хвороби співробітнику, що пропустив з цієї причини роботу, видають лікарняний лист. І йому його оплатять. Але тільки в тому випадку, якщо цей лікарняний буде правильно заповнений.
Інструкція
- Лицьова частина листка заповнюється медустановою. У верхньому лівому кутку лікар підкреслює є цей лікарняний первинним або він видається вже в продовження раніше виданого документа. У другому випадку вказується номер первинного листка непрацездатності.
- На лікарняному листку обов’язково повинні стояти друку поліклініки або лікарні. Місце їх розташування в правому і нижньому куті бланка.
- У правому верхньому куті підкреслюється підлогу хворого — жінка це чи чоловік.
- У рядку «видано» вказується дата відкриття листка непрацездатності. Не забувайте місяць писати не цифрами, а літерами. Якщо хвора людина працює позмінно, то можна зазначити ще і точний час, в яке був відкритий лікарняний.
- Далі вказується прізвище, ім’я та по батькові хворого повністю. Вік — скільки повних років.
- Якщо працівник трудиться на двох підприємствах, де на одному він працює за сумісництвом, то лікарняних має бути виписано два. З зазначенням, який для основного місця роботи, який для суміщеного. При цьому в полях «назва роботодавця» назва фірми нудно вказувати дуже точно. Інакше лікарняний просто «розгорнуть».
- У полі «причина непрацездатності» докладно пишеться, через якого захворювання ви залишалися вдома. Або, можливо, ви сиділи вдома по догляду за хворою дитиною.
- Поле «режим» заповнюється згідно ТОСУ, як лікувався пацієнт. Якщо вдома, то амбулаторно. Якщо в лікарні, то стаціонарно.
- У таблиці звільнення від роботи чітко прописується дата з якого і по яке працівник непрацездатний. Якщо за результатами повторного прийому хворого не виписують, то йому лікарняний продовжують ще до певного числа, фіксуючи цей факт в такій рядки таблиці.
- Коли, нарешті, лікар виписує хворого, то в рядку «приступити до роботи» він пише, з якого числа хворий може почати виконувати свої професійні та трудові обов’язки.