В організмі людини магній займає одне з лідируючих положень, поступаючись тільки калію, натрію та кальцію. Тому зниження кількості цього макроелемента призводить до вираженого порушення функцій всіх органів і систем людини.
Інструкція
- До дефіциту магнію мають незбалансоване харчування, недоїдання, захворювання тонкого кишечника, зловживання алкоголем, підвищені фізичні навантаження, вагітність і годування груддю.
- У добу жінки повинні споживати 300 мг магнію, чоловіки 350 мг, а вагітні та годувальниці до 450 мг.
- Недолік магнію в організмі проявляється симптомами з боку нервової системи (депресія, дратівливість). Характерні «стрибки» артеріального тиску і порушення серцевого ритму. Пацієнти скаржаться на часті нічні судоми в ногах. Особливо небезпечний дефіцит магнію для вагітних, оскільки здатний спровокувати викидень і передчасні пологи.
- На жаль, надходження магнію з їжею не відшкодовує можливі втрати. Найбільш багаті магнієм продукти: шпинат, брокколі і ревінь практично не входять у повсякденний раціон. Хоча саме вони містять магній в найбільш засвоюваній формі. Тому для профілактики дефіциту магнію необхідно якомога частіше вживати саме ці продукти.
- Бажано частина тваринних білків у раціоні замінювати на рослинні. Отже, обов’язково готуйте страви з квасолі, гороху, бобів.
- Як десерт вживайте горіхи, банани, халву, темний шоколад і відразу помітите, як покращиться настрій.
- Снідайте кашами, не нехтуйте яйцями. Морепродукти — ідеальні за змістом мікро-і макроелементів.
- А ось зловживати молочними продуктами не треба, тому що надлишок кальцію утворює з магнієм нерозчинні з’єднання, і останній просто не засвоюватиметься.
- Хліб вибирайте житнього, краще з висівками. Спробуйте чай з добавкою плодів шипшини, глоду, чорної смородини. Заварюйте при порушеннях сну на ніч шишки хмелю. Все це дозволить зберегти баланс магнію в організмі.
- Врахуйте, що приймати лікарські засоби, що містять магній («Магне В6», «Панангін»), можна тільки після консультації з лікарем.