У Федеральному законі від 31 травня 2002 р. № 62-ФЗ «Про громадянство Російської Федерації» прописано, що отримати громадянство РФ може будь-який іноземний громадянин, що проживає на території країни протягом 5 років з моменту отримання посвідки на проживання. Для деяких категорій іноземців встановлено мінімальний термін проживання 1 рік.
Вам знадобиться
— бланк заяви.
Інструкція
- Бланк заяви ви можете взяти в територіальному відділенні ФМС Росії вашого міста або завантажити на офіційному сайті Міграційної служби за посиланням
- У заяві вкажіть мотиви, що спонукали звернутися із заявою про прийняття громадянства РФ; дані ваших дітей і подружжя (-а); особисті дані (П.І.Б., дата народження; стать, місце народження; громадянство на момент подання заяви; національність; образлованіе; сімейний стан). Далі напишіть дані всіх близьких родичів (батьки, брати, сестри і т.д.)., Вкажіть свою трудову діяльність за останні 5 років. Обов’язково потрібно написати джерела засобів до існування, сюди входять зар.плата, дохід від вкладів у банках, пенсія і т.п; паспортні дані та ІПН; адреса проживання, наявність судимості. Перерахуйте всі документи, що додаються до вашого заявою.
- Заява подається до територіального пункт міграційної служби за місцем вашої реєстрації. Вам видадуть довідку про те, що вашу заяву прийнято до розгляду. Воно буде вважатися прийнятим з дня, коли ви надасте всі необхідні, належно оформлені, документи. Якщо ви не можете підписати заяву в силу неграмотності або незнання російської мови, воно підписується іншою особою. Справжність підпису в такому випадку повинна бути завірена нотаріально.
Зверніть увагу
Деякі категорії осіб за законом можуть отримати громадянство у спрощеному порядку. Термін розгляду такої заяви становить 6 місяців і розглядається керівником територіального органу ФМС Росії, при загальному порядку термін — 1 рік і заява розглядається Президентом Російської Федерації.
Корисні поради
Надайте разом із заявою такі документи (в одному примірнику): три фотографії заявника або особи, щодо якої подається заява (розміром 3×4 сантиметри), квитанцію про сплату державного мита. Якщо надаються документи виконані не російською мовою, вони підлягають перекладу. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача повинна бути засвідчена нотаріальної записом.