Як заповнити заяву про видачу дозволу на тимчасове проживання


 

Якщо ви вирішили отримати дозвіл на тимчасове проживання в Російській Федерації, вам потрібно написати заяву про це за встановленою формою. Бланк слід оформити у двох примірниках і передати його в територіальний підрозділ ФМС по вашому передбачуваного місця проживання або, якщо ви перебуваєте за межами Росії, в дипломатичне представництво (консульство) РФ.


Вам знадобиться

— бланки заяви;
- Комп’ютер і принтер або авторучка.

Інструкція

  1. Відвідайте особисто територіальне представництво ФМС за місцем вашого майбутнього проживання або дипломатичне представництво (консульство) РФ. Візьміть там бланки заяви про видачу дозволу на тимчасове проживання та уважно вивчіть вимоги щодо їх заповнення. Найкраще буде, якщо ви сфотографуєте вивішені там зразки, щоб уникнути непорозумінь в подальшому.
  2. Зверніть увагу, що бланк можна скачати з інтернету, наприклад, з порталу державних послуг — посилання дані нижче. Але не переплутайте — заява для іноземного громадянина, який прибув до Росії без оформлення візи, відрізняється від бланка для громадянина, якому для перетину кордону Росії потрібна віза.
  3. Заповнюйте бланк від руки друкованими літерами або в текстовому редакторі на комп’ютері. В якості мотивів, що спонукали вас звернутися з даною заявою, вкажіть «отримання громадянства РФ».
  4. Вкажіть в тексті заяви свої ПІБ російськими і латинськими літерами, як вони зазначені в ваших документах. Якщо ви раніше змінювали прізвище (ім’я, по батькові) вкажіть старі ПІБ, а також дату і причину зміни даних.
  5. Вкажіть дату і місце свого народження, дані про свій чинному громадянство. Якщо громадянства у вас немає, так і пишіть: «особа без громадянства». Свій підлогу напишіть словом цілком «чоловічий» або «жіночий».
  6. Вкажіть найменування документа, що посвідчує Вагу особистість, а також його серію і номер, дату і місце видачі.
  7. Вкажіть в пункті 6 ваші діючі адресу і контактний телефон. У пункті 7 напишіть, чи зверталися ви раніше з проханням оформити вид на проживання, і якщо зверталися, то коли, куди і з яким результатом.
  8. Внесіть дані про свою освіту: найменування навчального закладу, де і коли ви його закінчили, номер диплома, отриману професію (спеціальність) дату і місце видачі. У пункті нижче вкажіть, чи є у вас вчений ступінь. Якщо немає, так і напишіть: «не є».
  9. Вкажіть нижче дані про свій сімейний стан. Якщо ви перебуваєте в шлюб або розлучення, напишіть номер свідоцтва про шлюб / розлучення дату і місце його видачі. Нижче у таблиці вкажіть дані про ваших близьких родичів: ПІБ, дату і місце народження, громадянство, адреса проживання, місце роботи або навчання. Якщо людина є пенсіонером, так і пишіть: «пенсіонер».
  10. Напишіть відомості про місця вашої роботи за останні 5 років. Якщо найменування організації за цей час змінилося, вкажіть то назву, яка організація носила, коли ви в ній працювали.
  11. Вкажіть номер свого ІПН, якщо він у вас є. Нижче в пункті 14 напишіть, по якій професії і де ви збираєтеся працювати
  12. Пишіть в пунктах 15-19 розгорнуті відповіді на питання. Приховувати неприємні факти своєї біографії не рекомендується — якщо обман виявиться, дозвіл на тимчасове проживання вам точно не дадуть.
  13. Вкажіть дані про членів вашої родини, на яких ви маєте намір оформити дозвіл на тимчасове проживання разом з вами. Якщо мова йде про дітей, вкажіть також відомості про другий батьку цих дітей.
  14. Напишіть обов’язково адреса, за якою ви маєте намір проживати на території Російської Федерації. Перерахуйте всі документи, які ви будете пред’являти для отримання дозволу.
  15. Роздрукуйте заяву в двох примірниках. Не підписуйте заяву заздалегідь — це краще зробити в момент передачі документів інспектору ФМС.