Як заповнити заяву про видачу закордонного паспорта

Як заповнити заяву про видачу закордонного паспорта

Основним документом, необхідним для виїзду за кордон, є закордонний паспорт. Заяви про видачу закордонного паспорта приймаються у відділеннях Федеральної Міграційної служби за місцем реєстрації. Його треба надати в ФМС в друкованому вигляді, графи обов’язково заповнюються на комп’ютері.

Вам знадобиться

- Текстовий редактор (Microsoft Word або Adobe Reader);
- Бланк анкети;
- Всі необхідні документи для внесення інформації у відповідні розділи: паспорт, трудова книжка, військовий квиток і раніше виданий закордонний паспорт (якщо такий є).

Інструкція

  1. Спочатку ви повинні заповнити загальні розділи: ПІБ, вік, місце реєстрації та громадянство. Потім потрібно акуратно переписати серію, номер та дата видачі з вашого Російського паспорта. Краще перевірити цифри, тому що помилка виявиться не відразу, і вам доведеться подавати заяву заново, що займе ще якийсь час. Далі заповнюєте мета отримання закордонного паспорта і вибираєте потрібну відповідь у пункті «Отримання паспорта» (первинне, замість використаного, зіпсованого, втраченого).
  2. Далі йдуть 5 важливих пунктів: чи був у вас допуск до державних таємниць, чи є у вас контрактні зобов’язання, що перешкоджають виїзду за кордон, не покликані ви в армію і не є ви засудженим або обвинуваченим. Не намагайтеся обдурити співробітників ФМС і не сподівайтеся що «проскочить». Якщо ви знаєте, що вас не можуть випустити за кордон, краще навіть не заповнюйте заяву: заощаджуйте час собі і держслужбовцям, а також свої гроші, необхідні на оплату держмита. У століття інтернету і комп’ютерних технологій перевірити ваші дані по базі — справа пари хвилин, так що таємне стане явним у будь-якому випадку. У разі ж, якщо у вас все в порядку, сміливо ставте «ні» у всіх п’яти розділах.
  3. Далі вам потрібно заповнити представлений у вигляді таблиці розділ про ваших дітей (якщо такі є і їм менше 14 років). Поставтеся до цього дуже уважно: діти зможуть виїхати за кордон, тільки якщо у вашому закордонному паспорті вказані їх дані.
  4. Далі ви повинні заповнити табличку — розділ виписки з трудової книжки. Дані наводяться за останні 10 років. У тому випадку, якщо ви ніколи не працювали, і у вас немає трудової, ви повинні вказати свій навчальний заклад (інститут, коледж, ПТУ, в крайньому випадку, школу). Якщо трудова книжка є, але час вашого навчання потрапляє в 10-річний період, обов’язково відобразіть цей факт.
  5. Наступну графу повинен заповнити керівник або голова кадрового відділу за місцем роботи (або уповноважена особа в навчальному закладі, якщо ви ніде не працюєте або не працювали). Навіть якщо з останньої роботи ви звільнилися, роботодавець зобов’язаний запевнити вашу заяву.
  6. Далі жирним великим шрифтом йде попередження про те, що за неправдиві відомості та підроблені документи карають за законом. Ви зобов’язані під цим підписатися.
  7. Потім ви повинні поставити дату і підпис. На цьому все. Решта розділів заповнює співробітник ФМС або ви, вже після отримання готового закордонного паспорта.

Зверніть увагу

Заповнена анкета роздруковується на одному аркуші, з двох сторін.

Корисні поради

Громадянин РФ може вибрати як паспорт нового зразка (з чіпом) з терміном дії 10 років, так і паспорт старого зразка, строком на 5 років. При подачі заяви різниця полягає лише в розмірі держмита.