Книга обліку доходів і витрат — звітний документ, який зобов’язані вести індивідуальні підприємці і підприємства, що використовують спрощену систему оподаткування, включаючи тих, хто фактично не веде діяльність. Титульний лист обов’язковий до заповнення в будь-якому випадку. Для цього від підприємця або представника фірми потрібно ввести відповідні значення в призначені для них графи.
Вам знадобиться
— паперовий або електронний бланк книги обліку доходів і витрат;
- Реквізити ІП або фірми;
- Комп’ютер або авторучка.
Інструкція
- Вкажіть в поле, розташованому у верхній частині титульного аркуша, рік, за який ведеться книга доходів і витрат.
- Впишіть у рядок, призначену для імені підприємця або найменування організації-платника податків, свої прізвище, ім’я та по батькові повністю, якщо ви ІП, або повна назва фірми із зазначенням її організаційно-правової форми. Наприклад, Іванов Іван Іванович в першому випадку або Товариство з обмеженою відповідальністю «Роги і копита» у другому.
- У рядках, розташованих нижче, вкажіть ІПН та при наявності КПП. Верхній рядок призначена для ІПН та КПП фірми, нижня — для ІПН підприємця. Неактуальну для вашого випадку залиште порожній. Так, якщо ви ІП, в рядку для ІПН та КПП підприємства нічого писати не треба. Те ж саме стосується рядка для ІПН підприємця в випадку з фірмою.
- Впишіть в наступну свій об’єкт оподаткування: доходи або доходи, зменшені на величину витрат.
- Вкажіть в рядку для одиниці вимірювання доходів «руб.», Тобто рублі.
- Внесіть у відповідне поле адресу прописки, якщо ви індивідуальний підприємець. Якщо заповнюєте книжку доходів і витрат фірми, впишіть в цей рядок її юридичну адресу.
- Відобразіть в наступному рядку свої розрахункові рахунки юридичної особи або підприємця: двадцятизначні номер рахунку та назва банку, в якому він відкритий. Якщо рахунків кілька, вкажіть все.
- Впишіть у відповідні поля номер повідомлення про можливість застосування спрощеної системи оподаткування та дату його видачі.
- Не заповнюйте саму нижню рядок титульної сторінки. Вона призначена для підпису податкового інспектора, який буде засвідчувати вашу книгу доходів і витрат (за законом паперова версія завіряється після заповнення титульного листа, до того, як в інші розділи буде внесена перший запис, роздруківка електронною — по завершенні календарного року) і її розшифровки.
Корисні поради
Якщо ви віддаєте перевагу електронну форму, можна скористатися спеціалізованим онлайн сервісом, наприклад, «Електронний бухгалтер« Ельба »,« Моя справа »та ін Отримавши команду на формування книги доходів і витрат, такі сервіси автоматично згенерують її титульний лист на підставі реквізитів , введених вами при реєстрації.