Для внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб (ЕГРЮЛ) законом передбачено декілька причин. Кожній конкретною причиною визначається порядок заповнення заяви за формою Р14001, що подається у цьому випадку в податкову інспекцію.
Інструкція
- В адресній частині заяви треба вказати, якою саме реєструючий податковий орган воно подається. Нерідко це та ж інспекція, в якій підприємство перебуває на обліку за своєю юридичною адресою. Але може бути і окрема реєструюча інспекція (в Москві це МІНФС-46).
Уточнити це питання можна на сайті ФНС Росії за допомогою сервісу пошуку ИФНС за юридичною адресою. Якщо в результатах вказана окремо реєструюча інспекція, значить, звертатися треба до неї.
На адресу реєструючої інспекції та за її реквізитами сплачується в такому випадку і держмито за внесення змін до ЕГРЮЛ. - Розділ, присвячений відомостей про юридичну особу, заповнюється на підставі його установчих документів, свідоцтва про державну реєстрацію фірми та присвоєння їй ІПН та КПП.
Установчим документом фірми за чинним законодавством є її статут, а свідоцтва про державну реєстрацію підприємства і присвоєння йому ІПН та КПП видаються у податковій після реєстрації фірми.
Якщо ці документи з якихось причин втрачені, доведеться спочатку подбати про отримання дублікатів. - У розділі, присвяченому причини змін, актуальні пункти позначаються знаком «V». Далі потрібно заповнювати лише ті листи, які присвячені необхідним змінам. У решті нічого писати не треба.
У ряді випадків (наприклад, при зміні складу засновників фірмі) до заяви додаються копії рішень, які підтверджують факт змін.
Якщо мова йде про зміни в ЕГРЮЛ, не пов’язаних з корективами в установчих документах, інформація про них засвідчується підписом заявника. У цій ролі виступає генеральний директор (або інше перша особа підприємства), а його підпис завіряє нотаріус.