Кондиціонери автомобілів, випущених до середини 90-х років, заправлялися фреоном R-12. Потім він був визнаний небезпечним для озонового шару і поступово автомобільні кондиціонери стали переходити на використання менш ефективного, але більш безпечного R-134а.
Вам знадобиться
- Спеціальний набір для самостійної заправки кондиціонерів
Інструкція
- Придбайте в автомагазині прилад для заправки кондиціонера. Він повинен складатися з ємності з охолоджувачем, що знаходиться під тиском, гнучкої гумової трубки і лічильника тиску. Лічильник враховує кількість заправленого фреону в систему. Приєднайте трубку до лічильника і поверніть коліщатко проти годинникової стрілки до упору, перед тим як поміщати лічильник в ємність з фреоном. Голка, встановлена усередині трубки, проколе ємність з фреоном, і прилад буде готовий до заправки. Тому не пишіть лічильник в ємність передчасно.
- Налаштуйте і откалібруйте лічильник перед використанням. Для цього поверніть коліщатко так, щоб його положення відповідало температурі повітря, що показується лічильником тиску.
- Автомобільний кондиціонер складається з двох частин: одна низького тиску, інша — високого. Заправку робите з боку низького тиску. Щоб точно відрізнити одну сторону від іншої, прочитайте інструкцію до автомобіля. Зверніть увагу на позначки: кришка високого тиску позначається літерою Н, кришка низького тиску — літерою L. Отвори на різних сторонах кондиціонера часто робляться різними, що робить неможливою неправильну заправку.
- Перед зняттям кришки низького тиску на кондиціонері очистіть простір навколо неї, щоб не допустити потрапляння бруду в систему. Приєднайте трубку заправного приладу до отвору низького тиску, не приводячи прилад у дію (см.п.1). автомобіль заведіть, кондиціонер дозволите на повну потужність.
- Слідкуйте за лічильником. Тиск на лічильнику повинно плавно піднятися і стабілізуватися. Якщо тиск не піднялося до потрібного значення або не піднялося взагалі, значить, кондиціонеру потрібно заправка. Відключіть прилад від отвору низького тиску, вимкніть двигун і кондиціонер автомобіля.
- Приєднайте трубку заправного приладу до компресора кондиціонера. Знову заведіть мотор і включіть кондиціонер на повну потужність. Продовжуйте стежити за показаннями лічильника. Як тільки його показання стабілізуються, поверніть коліщатко проти годинникової стрілки і по характерному звуку переконайтеся, що ємність з газом проколота. При цьому фреон почне надходити в компресор кондиціонера, заправляючи його.
- Коли показання лічильника тиску зрівняються зі значенням температури зовнішнього середовища, яке заздалегідь було встановлено (п.2), процес заповнення кондиціонера завершитися. Приберіть заправний прилад і закрийте кришку кондиціонера.