В даний час за чинним законодавством надувні човни підлягають реєстрації у Державній інспекції з маломірних суден (ГИМС). Процедура реєстрації надувного човна доступна особам, які досягли віку шістнадцяти років.
Вам знадобиться
— договір купівлі-продажу (договір дарування, генеральна довіреність, свідоцтво про право на спадщину);
- Технічний паспорт на човен;
- Технічний паспорт на мотор;
- Паспорт;
- Свідоцтво про ІПН;
- Квитанцію про оплату держмита.
Інструкція
- Зверніться у відділення Державної інспекції по маломірних суднах (ГИМС) за місцем проживання для реєстрації надувного човна не пізніше десяти днів з дня її купівлі, дарування або отримання в спадщину. Уточніть розмір державного мита, який залежить від типу судна.
- Візьміть в ГИМС квитанції на оплату держмита за реєстрацію човна. Її можна заплатити в будь-якому відділенні Ощадбанку.
- Пред’явіть інспектору ГИМС наступні документи:
- Договір купівлі-продажу (договір дарування, генеральну довіреність, свідоцтво про право на спадщину);
- Технічний паспорт на човен;
- Технічний паспорт на мотор;
- Паспорт;
- Свідоцтво про ІПН;
- Квитанцію про оплату держмита.
- Крім цього, вам необхідно буде привезти на огляд човен і мотор. Якщо з якихось причин транспортування судна незручна, за окрему плату інспектор може виїхати для огляду. У деяких випадках достатньо пред’явлених технічних документів.
- Заповніть бланк заяви на реєстрацію надувного човна та отримайте заповнений інспектором Акт огляду судна. У призначений день підійдіть в ГИМС за судновим квитком і бортовими номерами на човен. Термін реєстрації становить від семи календарних днів.
- Якщо у вас немає суднових прав на керування човном, пройдіть курси навчання судноплавному справі, які зазвичай тривають півтора місяці. Здайте іспит в ГИМС після їх закінчення. Після цього вам видадуть права на водіння судном.
- Нанесіть на корпус човна бортові номери. Вони повинні бути контрастними і добре читаються. Для цього використовуйте незмивну фарбу і трафарети з щільного паперу. Фарба наноситься тампоном або з аерозольного балончика.
- Як варіант, виріжте цифри і букви бортового номера з самоклеющейся плівки за допомогою лінійки і скальпеля, попередньо разметив їх олівцем. Перед наклейкою плівки поверхню човна треба знежирити. Нанести бортові номери можна звичайним маркером, проте в цьому випадку їх доведеться час від часу підфарбовувати.
- Укомплек надувний човен відповідно до записів у судновому квитку. Пройдіть технічний огляд, отримаєте талон ТО і відмітку в судновому квитку. Після цього ви можете вирушати в плавання.
Зверніть увагу
Управління човном без суднового квитка загрожує вам штрафом у тисячу рублів.