Авторське право — один з найбільш складних і делікатних питань юриспруденції. Закон не завжди стоїть на боці того, хто створив твір, але завжди підтримує того, у кого творчий продукт виявився на початку. На щастя, більшість авторів завчасно запасається доказами своєї першості.
Інструкція
- Роздрукуйте ноти пісні (разом з підтекстовками та вокальної лінією) або запишіть аудіофайл на диск. Сама по собі ця операція не захистить ваше авторське право, але, зберігаючи композицію тільки у віртуальному вигляді, ви себе не забезпечите.
- Відішліть роздруковану партитуру або диск собі поштою. Можете використовувати віртуальну пошту, але набагато надійніше звичайна: при відправленні на конверті ставиться штемпель з датою. Завдяки йому ви і зможете довести своє авторство.
Після отримання листа не відкривайте його. Це потрібно тільки в тому випадку, якщо ваша пісня буде вкрадено і привласнена третьою особою: ви представите конверт прямо в залі суду, а розтин покаже вашу правоту.
Віртуальна пошта теж датована, але, на жаль, такий доказ занадто ефемерне і не завжди може вам допомогти. - Відвідайте нотаріуса. Звичайно, запевнення партитури обійдеться вам недешево, але пізніше юрист доведе, що партитура була вашою в конкретний день. Плагіатор, якщо і спробує привласнити пісню, не зможе довести протилежне.
Перш ніж відвідати юриста, зв’яжіться з ним і запитайте, скільки примірників потрібно. Деякі контори оформляють акт за умови наявності двох примірників (диск, папір або інший носій). - Авторські суспільства і агентства досить численні. Деякі оформляють право на інтелектуальну власність безкоштовно, деякі за винагороду. Найпопулярніше з таких товариств — Російське авторське товариство (РАВ) Його філії розташовуються в Москві, Петербурзі та інших великих містах. Московська філія знаходиться недалеко від ст. м. «Пушкінська». Для реєстрації прав через нього домовтеся про прийом і принесіть партитуру або аудіозапис пісні у двох примірниках.