Позаду довгі місяці очікування, сповнені тривог і надій. Позаду хвилюючий момент народження нової людини. Позаду лікарняні стіни і урочиста виписка з пологового будинку. Ви вдома, де все давно було готове до появи малюка. Родичам не терпиться побачити новонародженого і знайти в ньому свої риси. На сімейній раді приймається остаточне рішення з приводу імені дитини, і тепер потрібно це рішення узаконити, оформивши перший документ малюка.
Вам знадобиться
Паспорти батьків, свідоцтво про укладення шлюбу (якщо шлюб зареєстрований), довідка з пологового будинку.
Інструкція
- Зверніться до РАГСу за місцем прописки батьків або за місцем народження дитини. Якщо батьки зареєстровані в різних районах або округах, можна звернутися в будь-який з двох РАГСів. Якщо ви перебуваєте в законному шлюбі, то для реєстрації дитини досить одного з батьків. Батькам, які живуть у цивільному шлюбі, в ЗАГС доведеться йти разом.
- Заповніть заяву на реєстрацію дитини. Закон відводить вам на це місяць з моменту народження дитини. Потім дитину, звичайно, теж зареєструють, але доведеться знову йти в пологовий будинок і отримувати повторно довідку про народження, тому що термін дії даного медичного документа всього місяць.
- Перевірте правильність заповнення свідоцтва про народження співробітником РАГСу. Чи правильно вказані ім’я та дата народження малюка? Чи не помилилися в написанні імен мами і тата? Навряд чи у батьків новонародженого є зайвий час, щоб потім міняти документ через чужих помилок.
Корисні поради
Буває так, що дитина народилася далеко від медичної установи, наприклад, вдома або в іншому місці. У цьому випадку у батьків не буде довідки з пологового будинку і для реєстрації дитини потрібно свідок, який був присутній під час пологів. Він може з’явитися в ЗАГС особисто, а може просто поставити свій підпис на заяві матері дитини про видачу свідоцтва про народження. Але в цьому випадку підпис доведеться завіряти або в ЖЕУ, або за місцем роботи / навчання свідка.