Як зареєструвати право на спадщину

Як зареєструвати право на спадщину

Зі смертю близьких родичів нвследнікі отримують можливість заявити свої права на майно покійного. Щоб зареєструвати права спадщини, передусім, його необхідно прийняти протягом 6 місяців з дня відкриття.

Інструкція

  1. Цивільним кодексом передбачено два способи прийняття спадщини:

    1.Подача заяви нотаріусу про прийняття спадщини за місцем відкриття спадщини.

    2. Фактичне прийняття — тобто вчинення будь-яких дій стосовно успадкованого майна: збереження і захист від зазіхань, сплата податків чи зборів на утримання і т.д.

    І все ж перший спосіб краще, тому що є документосодержащім.
  2. Проте будь вступ в спадок вимагає документального підтвердження прав на майно померлого спадкодавця. Для цього вам необхідно зібрати свідчення про смерть, видане органом РАЦС за місцем останнього проживання померлого, на підставі медичної довідки встановленого зразка; довідку з паспортного столу про останнє місце проживання спадкодавця, а також витяг з будинкової книги за останнім місцем його проживання; документи, що підтверджують спадкові або родинні відносини із спадкодавцем, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, заповіт і т.д.
  3. Далі, візьміть свій паспорт і запишіться на прийом до нотаріуса за місцем відкриття заповіту. Нотаріус перевірить надані документи і факт смерті спадкодавця, прийме заяву про прийняття спадщини та видачу свідоцтва, відкриє спадкову справу.
  4. Слідом за цим вам доведеться зібрати всі документи щодо успадкованого рухомого і нерухомого майна і знову віднести їх до нотаріуса, який перевірить їх справжність і належність спадкодавцеві, звірить технічні характеристики і видасть свідоцтво про право на спадщину за законом.
  5. І ось тільки тепер ви можете звернутися до Управління Федеральної реєстраційної служби вашого міста, щоб зареєструвати своє право власності на спадщину. Без цієї реєстрації ви не зможете розпоряджатися успадкованим майном, тобто ваше право на нього не буде повним. Для реєстрації ви повинні надати наступні документи: свідоцтво про смерть спадкодавця, свідоцтво про право на спадщину за законом (заповітом) в оригіналі + одна нотаріально завірена копія для гос. реєстрації права; оригінали правовстановлюючих документів на майно спадкодавця + нотаріально завірені копії для гос. реєстрації права; документи з Бюро технічної інвентаризації за місцем знаходження майна (кадастровий паспорт та експлікація); заяву встановленої форми про державну реєстрацію права власності; документи про оплату реєстрації права власності.