Федеральний закон № 93-ФЗ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів Російської Федерації з питання оформлення в спрощеному порядку прав громадян на окремі об’єкти нерухомого майна», названий в народі «дачною амністією», дозволяє зареєструвати право власності на земельну ділянку без особливих турбот і зволікань.
Вам знадобиться
Паспорт, або документ, що його замінює, кадастровий паспорт земельної ділянки, правовстановлюючий документ.
Інструкція
- Насамперед слід приготувати всі наявні правовстановлюючі документи. До них в даному випадку відносяться Акт про надання земельної ділянки, виданий органом державної влади, або
свідоцтво про право громадянина на земельну ділянку, виданий до 2001 року уповноваженим органом державної влади. У разі відсутності цих документів можна звернутися в місцеву адміністрацію за випискою з погосподарській книги. - Якщо на руках немає кадастрового паспорта, або він застарів, зверніться за новим у кадастрову палату. Протягом п’яти днів з дня звернення вам зобов’язані видати новий кадастровий паспорт земельної ділянки. Тепер ви повинні ретельно зіставити дані кадастрового паспорта і вашого правовстановлюючого документа. Площа і вид дозволеного використання земельної ділянки, зазначені в обох документах, повинні збігатися. Помилка може вкрасться і в написання прізвища правовласника. Якщо ви виявили найменшу невідповідність, то вам необхідно знову повернутися в кадастрову палату і подати заяву про виправлення технічної помилки. Це виправлення також проводиться протягом п’яти робочих днів.
- Далі ви повинні зробити копію правовстановлюючого документа і сплатити державне мито за реєстрацію права власності на земельну ділянку. Цю оплату можна провести в будь-якому банку або через термінал, розташований в службі держреєстрації. Тепер треба написати заяву про реєстрацію права на земельну ділянку. Це робиться за допомогою фахівців держреєстрації. Після того, як заяву прийнято, вам буде видана розписка в отриманні від вас всіх необхідних документів. У цій розписці вказана дата, коли вам необхідно прийти за Свідоцтвом про державну реєстрацію права на земельну ділянку. Свідоцтво має бути виготовлено через 30 календарних днів після прийняття від вас заяви.
Зверніть увагу
Підготовлені для реєстрації права документи не повинні мати ніяких виправлень і підчищень. Якщо ж такі є, то вам необхідно звернутися у відповідні органи за дублікатами.
Корисні поради
Із заявою про реєстрацію права на земельну ділянку може звертатися тільки правовласник або довірена особа. Довіреність повинна бути завірена у нотаріуса.