Реєстрація шлюбу з іноземцем в Росії значно відрізняється від реєстрації шлюбу з громадянином країни. Існує безліч «підводних каменів», коли реєстрація такого шлюбу просто неможлива. Також слід враховувати специфіку самої процедури складання шлюбного договору.
Вам знадобиться
- Дозвіл посольства країни заявника.
Інструкція
- Реєстрація шлюбу з іноземцем на території Російської Федерації неможлива, якщо:
- Одна з осіб вже перебуває у шлюбі,
- Заявники є родичами,
- Заявники є усиновителями і усиновленими,
- Одна з осіб є недієздатним через психічного розладу.
Перед реєстрацією необхідно вивчити Сімейний кодекс Росії. Порядок вступу в шлюб регулюється російською стороною. - У ЗАГС необхідно представити необхідні документи (посвідчення особи, віза, вид на проживання іноземця, довідки з місця проживання, документи, які підтверджують те, що немає перешкод для укладення союзу). Також якщо один із заявників раніше вже був одружений, то необхідно надати довідку про його розірвання. Для реєстрації необхідно дозвіл посольства країни, чиїм громадянином один із заявників є.
- Всі документи повинні бути перекладені на російську мову та нотаріально засвідчені. Також до кожного документу необхідний апостиль. Найкраще це зробити в консульстві країни. Завірити документи може нотаріус або Міністерство закордонних справ. Необхідно переконатися, що в країні, громадянином якої є один із заявників, немає обмежень на створення шлюбного союзу з громадянами іншої країни. Якщо такі обмеження присутні, то шлюб не буде визнаний в іншій країні.
Зверніть увагу
У паспорт громадянина іноземної держави штамп про одруження не ставиться. Також не всі РАГСи реєструють шлюби з іноземцями, тому необхідно заздалегідь дізнатися про ці нюанси в своєму місті.
Корисні поради
Перед подачею заяви необхідно проконсультуватися з співробітниками РАГСу, які документи можуть знадобитися в певному конкретному випадку. Це допоможе уникнути непередбачених ситуацій.