Як зареєструвати своє ІП і що для цього потрібно

Як зареєструвати своє ІП і що для цього потрібно

Відповідно до закону, будь-який громадянин, який досяг повнолітнього віку може самостійно вести підприємницьку діяльність, оформити або зареєструвати ВП. Оформлення ІП здійснюється строго за місцем проживання або реєстрації громадянина.

Інструкція

  1. Напишіть заяву на реєстрацію ІП, для цього скачайте бланк заяви з сайту ФНС — http://www.nalog.ru/gosreg/reg_fl/ і подивіться як правильно його заповнити — http://ip-nalog.ru/forma-p21001- 1.html
  2. Визначте види економічної діяльності — щоб спростити собі це завдання, скористайтеся програмою, в якій види зручно згруповані. Завантажити її можна тут — http://www.tradesoft.ru/products/okved/. У листі з видами економічної діяльності вказуйте не менше трьох цифр в квадратиках номера виду діяльності, а квадрати в яких стоїть крапка залишайте порожніми.
  3. Дізнайтеся найменування органу, який буде вас реєструвати — це необхідно для заповнення заяви, зробити це можна тут — http://service.nalog.ru:8080/addrno.do. Зауважте, що реєстрація проводиться податковими органами за місцем прописки / реєстрації, а не проживання. Дізнавшись, яке відділення податкової служби буде вас реєструвати, зателефонуйте туди і дізнайтесь його код.
  4. Сплатіть державне мито, реквізити для оплати знайдіть тут — http://www.nalog.ru/admmap/. Виберіть зі списку необхідний місто чи область, у верхньому меню знайдіть «Державна реєстрація та облік», потім — «Державна реєстрація індивідуальних підприємців», потім «Відомості про реквізити платіжних документів», і, нарешті, натисніть «Докладніше», а у вікні, перейдіть за посиланням «Список» завантажити й відкрийте файл, що містить необхідні реквізити. Прикладіть отриману квитанцію РБ РФ про оплату державного мита до решти документів необхідним для реєстрації.
  5. Напишіть заяву про перехід на спрощену систему оподаткування, це дозволить істотно полегшити ведення бухгалтерії та зменшити податки. Для того, щоб перейти на таку схему оподаткування складіть заяву у двох примірниках.
  6. Крім усього вищезазначеного додайте копію свідоцтва про присвоєння ІПН (ІПН вказується в заяві) і свій паспорт або його нотаріально завірену копію.
  7. Після закінчення п’яти днів з подачі документів до реєструючого органу отримаєте оформлені папери. Тепер ви можете відкрити розрахунковий рахунок у банку, і повідомити про це податкову.

Корисні поради

Якщо ви не маєте можливості віднести документи до податкової самостійно, то можете відправити їх цінним листом з описом вкладення, у відповідь лист з готовими документами слід чекати протягом двох-трьох тижнів.