Відповідно до закону, будь-який громадянин, який досяг повнолітнього віку може самостійно вести підприємницьку діяльність, оформити або зареєструвати ВП. Оформлення ІП здійснюється строго за місцем проживання або реєстрації громадянина.
Інструкція
- Напишіть заяву на реєстрацію ІП, для цього скачайте бланк заяви з сайту ФНС — http://www.nalog.ru/gosreg/reg_fl/ і подивіться як правильно його заповнити — http://ip-nalog.ru/forma-p21001- 1.html
- Визначте види економічної діяльності — щоб спростити собі це завдання, скористайтеся програмою, в якій види зручно згруповані. Завантажити її можна тут — http://www.tradesoft.ru/products/okved/. У листі з видами економічної діяльності вказуйте не менше трьох цифр в квадратиках номера виду діяльності, а квадрати в яких стоїть крапка залишайте порожніми.
- Дізнайтеся найменування органу, який буде вас реєструвати — це необхідно для заповнення заяви, зробити це можна тут — http://service.nalog.ru:8080/addrno.do. Зауважте, що реєстрація проводиться податковими органами за місцем прописки / реєстрації, а не проживання. Дізнавшись, яке відділення податкової служби буде вас реєструвати, зателефонуйте туди і дізнайтесь його код.
- Сплатіть державне мито, реквізити для оплати знайдіть тут — http://www.nalog.ru/admmap/. Виберіть зі списку необхідний місто чи область, у верхньому меню знайдіть «Державна реєстрація та облік», потім — «Державна реєстрація індивідуальних підприємців», потім «Відомості про реквізити платіжних документів», і, нарешті, натисніть «Докладніше», а у вікні, перейдіть за посиланням «Список» завантажити й відкрийте файл, що містить необхідні реквізити. Прикладіть отриману квитанцію РБ РФ про оплату державного мита до решти документів необхідним для реєстрації.
- Напишіть заяву про перехід на спрощену систему оподаткування, це дозволить істотно полегшити ведення бухгалтерії та зменшити податки. Для того, щоб перейти на таку схему оподаткування складіть заяву у двох примірниках.
- Крім усього вищезазначеного додайте копію свідоцтва про присвоєння ІПН (ІПН вказується в заяві) і свій паспорт або його нотаріально завірену копію.
- Після закінчення п’яти днів з подачі документів до реєструючого органу отримаєте оформлені папери. Тепер ви можете відкрити розрахунковий рахунок у банку, і повідомити про це податкову.
Корисні поради
Якщо ви не маєте можливості віднести документи до податкової самостійно, то можете відправити їх цінним листом з описом вкладення, у відповідь лист з готовими документами слід чекати протягом двох-трьох тижнів.