Товариство власників житла створюють власники приміщень у будинках, внесених в категорію «багатоквартирні». Так ви приступите до спільного управління всім нерухомим майном у будинку разом із земельною ділянкою, житловим будинком та іншими об’єктами. Рішення, винесене в ході загальних зборів і визначило спосіб управління, обов’язково поширюється на всіх власників у будинку.
Інструкція
- Приступаючи до реєстрації товариства, документи уявіть не пізніше, ніж протягом 3 місяців з того дня, коли було прийнято власниками квартир рішення про створення ТСЖ. У пакет документів приготуйте заяву, яку повинен підписати уповноважена особа. Заява повинна бути із зазначенням прізвища, імені, по батькові, місця проживання та контактного телефону людини, що виконує функцію уповноваженої особи. Роздрукуйте в трьох примірниках і прикладіть статут. Приготуйте у двох примірниках рішення про створення товариства власників.
- Зробіть дві копії рішення про затвердження статуту. Стверджуючи статут, ви повинні вказати склад обраних органів. Зніміть дві копії з документа, в якому представлена інформація про засновників. Сплатіть державне мито і додайте в пакет документів квитанцію про сплату. Окремо вкажіть адресу діючого органу ТСЖ, щоб була можливість реєстраційній службі зв’язатися з ним.
- У тому випадку, якщо ви є власником квартири, вас повинні запросити до участі в голосуванні. Згідно житловому кодексу РФ, прийнятим рішення про створення товариства власників вважається тоді, якщо за нього віддали голоси більше половини всіх власників приміщень у багатоквартирному будинку. Будьте уважні, адже не можна при заочному голосуванні вести підрахунок голосів по числу квартир або кімнат. Кількість всіх голосів повинно дорівнювати кількості всіх власників квартири.
- Якщо голосування проводиться заочно, то воно повинно бути оформлено особистими письмовими рішеннями власників. У кожному рішенні вкажіть відомості про окремий особі, що бере участь в голосуванні. Внесіть інформацію про документ, на підставі якого підтверджується право власності на квартиру. Потім позначте конкретне рішення з питання «за», або «проти», або «утримався». Ваші документи про створення ТСЖ приймаються в управлінні Росреєстрації. Далі вони пройдуть експертизу. Якщо експертиза виявить факти порушення закону, протиріччя в установчих документах, то вам відмовлять у реєстрації.