Грамотно запилених кути на будь-яких плінтусах надають закінчений вид приміщенню, як при різних видах ремонтних робіт, так і при монтажі кухонних меблів. Для швидкого й акуратного виконання цієї операції потрібно певний досвід, але маючи просторову уяву і розуміючи основні принципи геометричної побудови об’ємних предметів, а крім того, озброївшись спеціальним нехитрим пристосуванням, можна навчитися робити точні кутові запили плінтуса.
Вам знадобиться
- Стусло;
- Ножівка по металу (дрібні, часті зуби);
- Олівець;
- Рулетка.
Інструкція
- Візьміть ножівку по металу. Нею зручніше працювати з плінтусами, так як у неї дрібний зуб і вона досить тонка. Крім того, необхідно мати пристосування, зване стусла. Можна придбати готове стусло в магазині, але його неважко виготовити й самому. Стислі являє собою П-подібний профіль завдовжки близько 30 см, який можна зібрати з трьох рівних дощечок або обрізків ДСП. Потім у ньому розмічають косинцем на бічних сторонах прямий кут і кут у 45 градусів в обидва боки і робляться розпили з вироблених позначок.
- Огляньте той кут, який необхідно обробити плінтусом. Якщо стіни виведені до прямого кута, то плінтус в місці стику по куту зарізається під кутом 45 градусів кожен. Для цього плінтус закладіть в стусло і розпиляєте по пропили стусла таким чином, щоб при обробці внутрішнього кута в приміщенні лицьова сторона плінтуса представляла собою тупий кут, а при обробці зовнішнього кута — гострий. При запив плінтуса під кутом 45 градусів плінтус в стусле необхідно щільно притиснути не тільки до його основи, але і до однієї з бічних стінок. Для зручності обробки кута готову (запилених) частину плінтуса можна прикрутити, перш ніж запилювати другу частину плінтуса.
- Дійте інакше, якщо кут більше складної конфігурації. Візуально з вершини кута (на стіні) проводите промінь, що розділяє площину підлоги навпіл (на підлозі можна зробити відповідну розмітку, наприклад, олівцем). Цей промінь в ідеалі повинен співпадати з лінією запила плінтуса. Приклавши плінтус до оброблюваної стіні, зробіть на ньому позначки, що відповідають цій лінії. Заклавши плінтус в стусло, робіть запив, орієнтуючись на ці позначки, злегка рухаючи плінтус в стусле таким чином, щоб лінії позначки на плінтусі збіглися з лініями пропилів в стусле. Другу частину плінтуса запиляти аналогічно, знову орієнтуючись на мітки на підлозі. Перевірте якість стикування, перш ніж прикручувати плінтус.
- Доопрацювати запилених плінтус, якщо кут виявився не таким точним, як необхідно. Для цього можливо використовувати стрічкову шліфмашину або грубу шкірку, наліплену на відрізок дощечки.
Зверніть увагу
При запив плінтусів, використовуваних у зборі кухні, в першу чергу запилюється і стикується пластикову основу, а потім у плінтус вставляється кромка, також відрізана під певним кутом.
Корисні поради
Сучасні пластикові плінтуса комплектуються наборами як зовнішніх, так і внутрішніх куточків. Для їх використання точність дотримання запила не настільки важлива — форму кута стіни повторить пластиковий куточок.