На час літніх канікул школярі-підлітки може отримати роботу. Існує єдина умова: на роботу приймаються хлопці у віці від 14 до 18 років. У першу чергу робочими місцями забезпечуються діти з неповних, багатодітних сімей, діти-інваліди, тобто всі ті, хто знаходиться в складній життєвій ситуації. У багатьох містах існують спеціальні біржі праці, які займаються тимчасовим працевлаштуванням школярів.
Інструкція
- Щоб влаштуватися на роботу, необхідно надати наступні документи:
- Паспорт;
- Згода батьків;
- Медичну довідку про стан здоров’я;
- Карту реабілітації (для дітей-інвалідів). - Щоб при працевлаштуванні ваші права не були порушені, вам необхідно знати основні правила, прописані в Трудовому кодексі РФ. Пам’ятайте, що оформлення на тимчасову роботу може бути здійснено як за трудовим договором, так і за договором підряду. Не допускайте словесних домовленостей. При прийомі на роботу не повинно бути ніяких випробувальних термінів.
Роботодавець ні в якому разі не має права примушувати працювати понад норму, у нічний час, у вихідні та святкові дні, направляти підлітків у службові відрядження. Згідно із законодавством дітям до 16 років можна працювати не більше 24 годин на тиждень і 5 годин на день. 16 — 17-річні повинні працювати не більше 36 годин на тиждень і семи годин на день. Якщо робота поєднується з навчанням, то робочий день коротшає вдвічі. Крім того підліткам заборонено працювати у шкідливих і небезпечних умовах, за кермом, на підземних роботах і звалищах. - Встановлені також особливі нормативи з підняття важких предметів в залежності від віку і статі. Наприклад, 14-річний хлопчик не повинен піднімати і переносити вручну вантаж більше 3 кг, а дівчинка — більше 2 кг. Робота не повинна бути шкідливою як для фізичного, так і психічного здоров’я. Підліткам заборонено працювати в ігрових салонах, казино, нічних клубах, продавати спиртне і сигарети. Зарплата підлітка не може бути нижче мінімальної, встановленої законодавством, суми.
- Визначтеся, яка вам потрібна робота — зразковий вид діяльності, графік і бажана заробітна плата. При цьому тверезо оцінюйте, що ви можете запропонувати роботодавцю, якими володієте навичками й уміннями.
- Безпосередньо приступите до пошуку роботи. Варіанти — підліткова біржа праці, через знайомих і друзів, за рекомендацією, за оголошеннями на сайтах і в газетах, безпосереднє звернення до роботодавців поруч з місцем проживання.
Зверніть увагу
Підлітків повинні приймати на роботу тільки після обов’язкового медичного огляду. У районних поліклініках таку довідку повинні видавати безкоштовно.