Який святковий стіл можна собі уявити без червоної ікри? Ікра форелі є джерелом білка, йоду, поліненасичених кислот, вітаміну A, E, D.
Вам знадобиться
Ікра форелі, сіль, цукор, скляний посуд.
Інструкція
- Якщо ікра ще перебуває в плівці і у вас ще немає спеціальної сітки для відділення ікринок, то можна відокремити вручну. Нагріти воду до такої стадії, щоб в ній можна було б перебирати руками ікру. Вода повинна бути досить гарячою. Не хвилюйтеся, ікра не звариться, а досить легко відійде. Обережно зчистити ікру пальцями від ястиковой плівки. Після чого відкинути на сито і промити під холодною проточною водою. Дати стекти воді.
- Покласти в миску, насипати за смаком сіль і цукор (на 2 ст. Л. Солі взяти 1 ст. Л. Цукру). Гарненько перемішати і залишити солитися на 10-15 хвилин. Після чого відкинути на друшляк, дати стекти зайвої вологи.
Перекласти в скляний посуд, закрити кришкою і прибрати в холодильник. Можна їсти вже через 3-4 години. Приємного апетиту!
Зверніть увагу
Не слід солити ікру в металевому посуді, тому що вона буде мати неприємний металевий присмак. Краще використовувати скляний посуд. Зберігати червону ікру в холодильнику 2-2,5 місяці. Якщо ікра пересолена, можна спробувати промити теплою кип’яченою водою або заваркою. Купуючи ікру, потрібно переконатися, що вона не бовтається в банку, а щільно укладена. Не варто вживати ікру, якщо ви страждаєте набряками.
Корисні поради
Часте вживання червоної ікри сприяє зміцненню імунітету, нормалізації артеріального тиску, поліпшенню мозкової діяльності. При зниженому гемоглобіні слід включити в раціон червону ікру, вона дуже багата залізом. Рекомендується також вживати ікру вагітним жінкам і дітям з трьох років.