Лікарі жартують: «Якщо людина хоче жити, медицина безсила, якщо людина хоче померти, медицина теж безсила». У цьому жарті є величезна частка істини. Від того, як ставиться до власного захворювання хвора людина, сильно залежить його доля.
Інструкція
- Почитайте літературу про хворобу. Якщо вашій близькій людині поставили страшний діагноз, вивчіть проблему. Знання хвороби, симптомів, типових і прогресивних методів лікування дозволить вам правильно зорієнтуватися в умовах спілкування з лікарем. Крім того, за описами хвороби часто можна переконатися в тому, що вона не так небезпечна, як здається.
- Пройдіть обстеження у кількох спеціалістів. І чим серйозніше діагноз, тим важливіше цей крок. Навіть найсучасніше медичне обладнання може давати неточні дані. Досвідчені лікарі теж часом помиляються. Вам треба, як мінімум, чітко встановити діагноз, перш ніж вибирати лікування. І економити зусилля чи гроші на діагностиці не варто. Якщо ви не забезпечені фінансами, пройдіть обстеження в ряді районних клінік, головне, щоб кількість лікарів, які ставлять діагноз, було більше одного.
- Приділіть хворому увагу. Чим серйозніше діагноз, тим сильніше його можуть мучити страхи смерті. У цей момент у хворої людини загострюються питання буття. І вам треба допомогти йому пошукати на них відповіді. Крім того, відчуття підтримки з боку близьких багатьом хворим людям додає сили у боротьбі з хворобою.
- Заспокойте себе. Буває так, що родичі виявляють навіть більше тривоги, ніж сам хворий. І вони заражають його своєю нервозністю. Якщо так склалося і у вашій ситуації, заспокойтеся самі. Можна сходити до психолога, проконсультуватися у лікарів без присутності хворого родича. Шукайте способи оволодіти собою, тільки після цього ви зможете заспокоїти хворого.
Корисні поради
Паніка і істерика — природні реакції на неприємні звістки про хвороби. Вибачте собі їх, але не занурюйтеся в ці стани занадто глибоко. Шукайте способи піднятися і йти далі.