Коли в сім’ї з’являється дитина, неминуче виникають труднощі з розумінням причин його занепокоєння. Маленькі діти не можуть розповісти про свої потреби, тому про причини їх плачу можна тільки здогадуватися. Але як заспокоїти немовля?
Інструкція
- По-перше, треба перевірити сухість підгузника або пелюшки, оскільки саме їх мокрота є частою причиною плачу. Багато мам відразу одягають малюка в штанці, що також заохочується педіатрами.
- Якщо дитина продовжує плакати, можливо, він голодний. Треба взяти малюка на руки, лагідно посміхаючись, поговорити з ним і запропонувати взяти груди, щоб отримати харчування і задовольнити смоктальний рефлекс. М’які, впевнені рухи мами дозволять малюкові відчути себе захищеним, а запах грудного молока заспокоїть крихітку.
- Після цього потрібно приглушити світло в кімнаті, вимкнути телевізор і всі електроприлади від розетки. Можливо, робота техніки заважає малюкові заснути. Покачайте дитини на руках у різних напрямках, заспівайте пісеньку і посміхайтеся. Навіть не бачачи маму, малюк відчуває інтонацію і посмішку на її обличчі.
- Можливо, дитині холодно, тоді потрібно перевірити температуру ручок і ніг, при цьому слід переконатися, що вони теплі. Якщо малюкові жарко, навпаки, потрібно подивитися, чи не спітнів він.
- Частою причиною плачу є занепокоєння з приводу сечовипускання і випорожнення кишечника. Якщо у дитини запор, то живіт буде щільний, роздутий, немовля буде здійснювати ніжками безладні рухи. У цьому випадку слід проконсультуватися з педіатром. Необхідний огляд лікаря і при діареї. Такі симптоми можуть вказувати на багато захворювань, викликаючи в дитини постійне занепокоєння і дискомфорт.
- Якщо у дитини гази, то він може відчувати неприємні відчуття в кишечнику. Щоб цього уникнути, треба спробувати після кожного годування носити малюка вертикально, щоб він міг відригнути надлишки їжі. При цьому можна гладити малюка по спині, притискаючи до свого плеча.
У більш пізньому віці (від 3 місяців) причиною плачу можуть стати прорізаються зуби. Прорізування часом протікає з температурою і болем ясен. У цьому випадку виправдано застосування жарознижуючих засобів і місцевих знеболюючих кремів. Іноді гарний ефект дають прорізувачі, що представляють собою гумові кільця з рідиною всередині, попередньо охолоджені в холодильнику. - Часто діти заспокоюються при одноманітною вібрації, можна сісти в машину і кудись з’їздити. Монотонний звук викликає позитивні емоції, і малюки міцно засинають.
- З метою заспокоєння можна придбати спеціальні іграшки — мобілі, які підвішуються в ліжечко або коляску на рівні ручок малюка. Такі пристосування мають заводний механізм і здатні зацікавити немовляти, якому вже виповнився 1 місяць.
- Деяким дітям для того, щоб заспокоїтися, необхідно прийняти теплу ванну. Шум поточної води заколисує і дозволяє швидко заснути. Цей метод добре допомагає при підвищеній збудливості дитини.
- Можна використовувати аромалампу. Наприклад, аромат лаванди виявляє седативну дію на нервову систему дитини, яка ще не зміцніла, допомагає йому заспокоїтися. Крім цього, треба перевірити рівень вологості в кімнаті. При необхідності слід придбати зволожувач повітря та іонізатор.