З давніх пір народні лікарі використовують калину в лікувальних цілях, причому корисні всі частини цієї рослини: квіти і ягоди, кора і гілки. До складу калини входять мінерали (залізо, фосфор, йод, кальцій та інші), вітаміни груп А, С, Е, Р, жирне масло, інвертний цукор, пектин, дубильні речовини, різні органічні кислоти, вібурнін та інші корисні для організму людини елементи. Завдяки такому складу, калина заживляє рани, загальнозміцнюючим, судинозвужувальну, кровоспинну, знеболюючим, терпким і сечогінну дію.
Вам знадобиться
- Калина, мед;
- Кора калини;
- Спирт.
Інструкція
- У всіх подальших рецептах, якщо не вказані інші норми, використовуйте стандартний розрахунок: 1 столова ложка сировини на склянку окропу.
Як зміцнювальний засіб пийте щодня чай, заварений з плодів калини. Для поліпшення смакових властивостей додавайте мед. - Для зупинки кровотечі і загоєння невеликих ран потовчіть ягоди або кору рослини і прикладайте до уражених ділянок тіла.
- При простудних захворюваннях, що супроводжуються кашлем і закладеністю носа, приготуйте настій з кори або квіток калини. Для цього прокип’ятіть підготовлене сировину протягом чверті години на водяній бані, дайте охолонути і процідіть. Приготований настій випийте в 3 прийоми.
- Включіть в щоденний раціон варення з калини. Досить додати в чай ложку варення, щоб позбутися від печії. Пийте цей чай без обмеження. Незамінна калина і при гастритах із зниженою кислотністю. Пийте настій з квіток рослини або з ягід (4 столових ложки на 500 мл окропу) до прийому їжі.
- Як заспокійливий засіб використовуйте настій з кори калини. Для його правильного приготування подрібніть столову ложку висушеної кори і кип’ятіть протягом півгодини на водяній бані, після чого остудіть і процідіть. Отриманий настій випийте протягом дня в декілька прийомів їжі.
- При гінекологічних проблемах (менструальні болі, маткова кровотеча) зробіть настоянку з калинового кори на спирті (пропорція 1:10) і приймайте до 3 разів на день по 30 крапель. Відваром кори робіть спринцювання.
- У разі появи вугрів, фурункулів і т.д. змащуйте уражені ділянки шкіри соком зрілих ягід. Для боротьби з діатезом заваріть в духовій шафі кілька молодих пагонів рослини протягом 3 годин, після чого процідіть, відіжміть, розлийте в пляшки з непрозорого скла і зберігайте в прохолодному затіненому місці. Дітям давайте по одній чайній ложці натщесерце вранці, в перерві між обідом і вечерею і на ніч.
- Перед застосуванням засобів, приготованих з калини, ознайомтеся з протипоказаннями: підвищене згортання крові, гастрити з підвищеною кислотністю, низький тиск, хронічні захворювання нирок, сечокам’яна хвороба, артрити, подагра. Жінкам необхідно дотримуватися обережності в період вагітності.