Той факт, що Photoshop підтримує роботу з шарами, дозволяє редагувати вміст одного шару, не чіпаючи зображення, що знаходяться на інших шарах. Шари можна додавати, видаляти, міняти місцями, дублювати і склеювати. Основним інструментом для роботи з шарами є палітра шарів, що за умовчанням розташовується в середині правого боку вікна програми.
Вам знадобиться
- Програма Photoshop.
Інструкція
- Для коректної роботи з шарами відкрийте палітру шарів. За умовчанням вона повинна відображатися, але у випадку, якщо її не видно, клацніть по пункту Layers меню Window.
- Однією з базових операцій з шарами є копіювання і вставка. Для того щоб скопіювати зображення і вставити його у вигляді шару в інший документ, виділіть зображення командою All з меню Select. Для копіювання виділеної картинки використовуйте команду Copy з меню Edit. Вставити новий шар можна, клацнувши по вікну документа і застосувавши команду Paste з меню Edit.
- Для здійснення будь-яких дій з вмістом шару або шарів слід вказати, до якого шару будуть застосовуватися зміни. Для цього шар потрібно активізувати, якшо по ньому мишкою в палітрі шарів.
Можна виділити відразу декілька шарів, клацаючи по ним, затиснувши клавішу Ctrl. Якщо виявиться, що необхідна операція не може бути виконана з декількома шарами відразу, команда для запуску цієї операції буде деактивовано в меню. - Шари в Photoshop можна дублювати. Ця операція часто застосовується для створення тіні і відображення. Для того щоб сдубліровать шар, зробіть його активним і застосуйте команду Dublicate Layer з меню Layer.
- У випадку, коли вам потрібно приховати частину вмісту одного шару за зображенням, що лежить на іншому шарі, змініть порядок проходження шарів. Для цього можна використовувати команди з групи Arrange Layer, а можна перемістити шари мишкою. Перетягніть шар із зображенням, яке повинно перекривати повністю або частково вміст нижніх шарів, наверх.
- Режим накладення шарів один на одного можна змінювати. Цей прийом використовується при створенні колажів для накладення текстури. Якщо вам потрібно змінити режим накладення шару, активізуйте шар, вміст якого буде взаємодіяти з вмістом видимих шарів і виберіть потрібний режим накладення із списку Blending Mode. Список можна помітити у верхньому лівому куті палітри шарів.
- Якщо вам заважає один з шарів, його можна видалити, активізувавши шар і застосувавши команду Layer з групи Delete меню Layer. Можна не видаляти шар, а тимчасово приховати його, клацнувши по піктограмі у вигляді ока в палітрі шарів. Вміст прихованого шару неможливо змінити.
- Крім шарів з зображенням в Photoshop існують коректувальні шари. Якщо вам потрібно застосувати який-небудь фільтр до зображень, які видно у вікні документа, але знаходяться на різних шарах, створіть коригуючий шар командою New Adjustment Layer з меню Layer і виберіть зі списку вміст цього шару. Фільтр, що лежить на коректування шарі, впливає тільки на шари, що знаходяться нижче за нього.
- Вміст шарів можна об’єднати в один шар командою Merge Down з меню Layer. При цьому з активного шару і шару, що лежить під ним, вийде один шар.
- Коли робота із зображенням закінчена, шари можна злити для зменшення розміру файлу. Робиться це командою Flatten Image з меню Layer. Втім, якщо ви збираєтеся пізніше знову редагувати це зображення, збережіть файл, не об’єднуючи шарів, у форматі psd, png або tiff.