Як засватали дівчину

Як засватали дівчину

Лібералізм і демократія привели до забування традицій. Щоб стати чоловіком і дружиною, достатньо прийти в РАГС і розписатися, не згадуючи про старовинні звичаї. Проте останнім часом все більше пар повертаються до виконання весільних обрядів, одним з яких є сватання.

Інструкція

  1. Сватати обов’язково повинні наречену, а не нареченого. При цьому близькі родичі молодого призначають зустріч батькам дівчини. Наречений у першому етапі сватання може не брати участь.

    Сватання краще намічати на непарний календарний день, особливо сприятливими вважаються 1, 3, 7 числа. За традицією, 13-го числа важливі доленосні справи краще не робити.
  2. У призначений день батьки чи близькі родичі жениха приходять до батьків нареченої зі словами «у нас купець — у вас товар». Свати справді «купують» наречену, пропонуючи за неї викуп, і описують свої багатства і благополуччя — все, що дістанеться нареченій в її майбутньому будинку. Першим етапом сватання буде знайомство батьків обох сторін, обговорення укладу життя в сім’ях. Завдання сватів — «розрекламувати» молодої людини.
  3. Після вдалого розмови, що задовольняє обидві сторони, призначається друга дата для приходу сватів. У цей день вони повинні принести з собою спеціально спечений хліб: символ достатку і благополуччя будинку. У цей день відбувається і знайомство нареченого з батьками нареченої. Молодий пропонує свої руку і серце і просить благословення в батька нареченої. Якщо після обговорень сторона дівчини згодна на весілля, то її батьки повинні відкусити частину короваю, а батько нареченої вкладає руку своєї дочки в долоню її обранця і благословляє молодих.

    Якщо батьки нареченої не згодні видати свою дочку заміж, то вони повертають коровай сватам. У такому випадку свати повинні піти мовчки. Якщо вони виходять з квартири, закриваючи двері спиною, то наречена довго не зможе знайти собі відповідну пару.
  4. Обговорення майбутнього весілля відбувається на другий чи третій етап сватання. Молоді домовляються про дати заручин і вінчання. Батьки за участю молодих вирішують, як і де відзначати довгоочікувана подія. У цей день може бути обумовлено придане нареченої.

Зверніть увагу

Сватання не повинно займати багато часу і переростати в гулянні.