Електротехнічні кусачки значно полегшують роботу монтера. При зачистці проводів вони набагато менш травмоопасни, чим ніж. Щоб користуватися цим інструментом було зручно, його необхідно регулярно заточувати.
Інструкція
- Для того щоб визначити, чи необхідно переточувати кусачки, огляньте поверхні їх ріжучих крайок. При наявності на них добре помітних западин інструмент пора точити. Здійснюйте цю операцію не дуже рідко, але і не дуже часто, оскільки в першому випадку вам доведеться користуватися тупим інструментом, а в другому — швидко вичерпається запас металу на лезах.
- Для заточування кусачок використовуйте точило з обертовим кругом. Чим меншу потужність воно буде мати, тим краще. Воно може бути оснащено як ручним або ножним, так і електричним приводом. Ніколи і нічого не обробляйте на торці кола — він може розлетітися.
В силу особливостей його конструкції розліт кола в ньому повністю виключений. Використання ж інструмента, не обладнаного навіть найпростішим приводом, наприклад, брусків, непрактично, оскільки така заточка забере багато часу. Також пам’ятайте, що будь-який інструмент, виконаний не з абразивного матеріалу, а з металу, не заточить, а лише затупив кусачки. - Зімкніть кусачки і піднесіть їх до кола тильною стороною (де поверхня є увігнутою). Злегка притискаючи інструмент до обертається колі, повертайте його на невеликий кут, щоб рівномірно проточити весь проміжок між лезами. Відрізнити оброблений ділянку від необробленого можна за блиском.
- Для того щоб кусачки не вимагали частої переточування, при поводженні з ними дотримуйтесь нескладне правило. Не використовуйте інструмент для перерізання будь-яких сталевих виробів, включаючи скріпки. Виняток можна зробити для проводів в сталевій ізоляції — їх можна різати і зачищати кусачками, щоб не доводилося вдаватися до використання травмоопасно ножа, але тоді доведеться змиритися з необхідністю частої переточування. В основному ж використовуйте їх для роботи тільки з мідними і алюмінієвими проводами.