Чай — один з найдавніших напоїв, улюблений величезною кількістю людей в усьому світі. Його різновиди не завжди задовольняють смаки споживачів, тому вони пробують урізноманітнити напій за допомогою додавання в нього трав, або зовсім позбавитися від заварки.
Інструкція
- Засипте в чайник для заварювання кілька ложок чорного чаю (в залежності від обсягу). Туди ж додайте трави. Це можуть бути м’ята, чебрець, звіробій, ромашка та багато інших. Потім залийте суміш крутим окропом і дайте настоятися не менше п’ятнадцяти хвилин.
- Заваріть чай окремо і трави. Трави залийте гарячою водою і дайте постояти хвилин десять-п’ятнадцять, а потім перелийте настій у заварений чай. Цей спосіб відмінно підходить для регулювання змісту трав’яного компоненту і яскравості його смаку в кінцевому напої.
- Залийте суміш трав теплою водою, поставте на середній вогонь, доведіть до кипіння на повільному вогні. Вимкніть вогонь, закрийте каструлю кришкою, накрийте рушником. Залиште настоюватися відвар протягом години, а потім змішайте в потрібних вам пропорціях з завареним чаєм.
- Заваріть чай з травами в термосі. Покладіть всередину необхідну кількість чаю і трав, залийте гарячою водою (але не окропом!). Залиште мінімум на сорок хвилин.
- Спробуйте приготувати трав’яний чай без додавання чорного або зеленого. Для цього вам знадобиться трохи більше трав, ніж при з’єднанні чаю і настою. Трав’яні чаї заварюються до півгодини, їх можна вживати як в холодному, так і гарячому вигляді. Зберігають їх у холодильнику в скляній тарі.
- Враховуйте властивості трав перед тим, як їх застосовувати. Уважно вивчіть протипоказання. Листя м’яти мають заспокійливу дію, звіробій позитивно впливає на перебіг простудних захворювань, полегшує запалення, чебрець — відмінний відхаркувальний засіб, а ромашка корисна при застудах, інфекціях і захворюваннях шлунково — кишкового тракту.
Корисні поради
Додайте в чай з травами замість звичного цукру чайну ложку меду. Повністю натуральний напій надасть позитивну дію на ваше здоров’я.