Заварений крохмаль використовується як клеїть для паперу і бавовняних тканин. Їм, іноді, клеять шпалери або застосовують при виготовленні різноманітних виробів, у тому числі, в техніці пап’є-маше. Виготовлений з кукурудзяного або картопляного крохмалю, клейстер абсолютно нешкідливий для дітей і легко відмивається, тому часто використовується в дитячій творчості.
Вам знадобиться
- Крохмаль кукурудзяний або картопляний — 2-3 столових ложки;
- Крутий окріп — 1 склянка;
- Вода холодна — ½ склянки.
Інструкція
- Візьміть невелику емальовану миску з високими бортами і віночок для збивання або вилку. Насипте в миску крохмаль і залийте його холодною водою. Вилити треба відразу всю порцію. Швидко помішуючи, добийтеся того, щоб крохмаль перетворився на однорідну кашку. Досвідчені господині давно помітили одну дивовижну закономірність: заважати крохмаль, щоб він згодом не закис і щоб грудочки швидко розчинилися, слід за годинниковою стрілкою. Але, звичайно, якщо вам це буде незручно, то можете не дотримуватися цього правила.
- Коли всі грудочки в крохмалі розійдуться, закип’ятіть воду і вилийте її відразу в миску з крохмальної кашкою. Лейте її тонкою цівкою, постійно помішуючи і стежте за тим, щоб загустева, клейстер був однорідним, без згустків і пластівців.
- Якщо крохмаль довго зберігався, то його властивості могли ослабнути, і він буде не так інтенсивно загусати. У цьому випадку поставте його ненадовго в цій же мисці на плиту, на самий мінімальний нагрів. Не забувайте постійно помішувати, щоб він не підгорів на дні миски. Дивіться за обставинами, але 5 хвилин зазвичай вистачає для того, щоб крохмаль заварилася і загус. На його поверхні утворюються дрібні бульбашки.
- Зніміть миску з плити і переставте в тазик з холодною водою або в прохолодне місце, наприклад, на підвіконня, щоб він охолов. Зазвичай після цього клейстер стає більш густим, тому врахуйте це при заварюванні крохмалю.
Зверніть увагу
Вода завжди заливається в миску з крохмалем, а не крохмаль насипається в неї.
Корисні поради
Не слід заварювати крохмаль «про запас», він не зберігається довго. Варіть його невеликими порціями, щоб вистачило на один раз.