Цикорій — невибаглива багаторічна рослина, яка росте на лісових галявинах і луках, на пустирях і вздовж доріг та канав. Пора цвітіння цикорію — літо. У цей час на ньому з’являються чудові блакитні, сині і блідо-рожеві квіти. Побачивши вздовж дороги зростаючий цикорій, не кожен здогадається, що ця невибаглива рослина — найпопулярніший в світі замінник кави. У відділах діабетичного харчування супермаркетів представлений досить великий асортимент цикорію для приготування напоїв. Як же заварювати цикорій?
Вам знадобиться
- Корінці цикорію;
- Вода;
- Кавомолка або блендер.
Інструкція
- В даний час в магазинах продається різний цикорій: рубаний (перед заварюванням його потрібно змолоти в кавомолці звичайної), мелений, розчинна — у вигляді густої пасти чи порошку. Заварювати цикорій в такому вигляді досить просто, рекомендації, як правило, вказано на упаковці. Але можна і самим приготувати напій з корінців цикорію. Для його приготування корінці промийте, а потім добре просушіть.
- Обсмажуйте корінці на сковороді на дуже слабкому вогні до тих пір, поки не випарується вся волога. Під час обсмажування вони будуть специфічно, але дуже приємно пахнути. Винуватець цього аромату — букет ароматичних речовин, під назвою цікоріоль, що утворюються під час смаження в корінцях.
- Обсмажені корінці подрібніть в кофемолці або блендері. Залийте їх окропом (1 чайна ложка цикорію на склянку води) і варіть на повільному вогні близько п’яти хвилин. Потім зніміть з вогню і дайте напою настоятися 5-7 хвилин.
- Цікорний напій готовий! Пити його можна, як і кава, з вершками, молоком, цукром і, за бажанням, навіть з лимоном.
Корисні поради
У коренях цикорію міститься цілий джерело поживних речовин: пектин, холін, глікозиди (лактуцин, інтібін, цикорії), 40 відсотків крохмалистої речовини інуліну, цукру, білкові і дубильні речовини, аскорбінова кислота, вітамін К, вітаміни групи В, органічні кислоти.