Як завести авто взимку

Як завести авто взимку

З настанням зими для багатьох автолюбителів стає великою несподіванкою, що їх машина не заводяться, як раніше. Зараз до зимового періоду автомобіль практично ніхто не готує. Крім заміни коліс, всі інші елементи автомобіля вважаються всесезонними. При падінні температури нижче-10С такий підхід до свого чотириколісного друга приведе вас до головного болю, пов’язаного з пуском холодного двигуна.

Інструкція

  1. При тривалій стоянці автомобіля (наприклад, на ніч) під час сильного похолодання зніміть акумулятор і віднесіть його в тепле приміщення. Ще краще замінити акумулятор на новий. Якщо чинний акумулятор куплений відносно недавно, зачистите його клеми наждачним папером.
  2. Змініть моторне масло перед зимовою експлуатацією автомобіля на менш в’язке (синтетику або напівсинтетику). Не зайвим буде перевірити свічки запалювання на наявність нагару і при необхідності замінити на нові. Заправляйте тільки високоякісний бензин. Розбавлене паливо в мороз — справжня біда для двигуна. Слідкуйте за тим, щоб в бензобаку було більше половини пального, залишаючи автомобіль на парковку. Інакше в паливній системі утворюється шкідливий конденсат, що може ускладнити пуск авто і привести до дорогого ремонту.
  3. Перед тим, як заводити автомобіль, включите ближнє світло, потім противотуманки, обігрів скла і далеке освітлення. Така послідовність дій зігріє електроліт і підвищить його ємність. Вимкніть все електроустаткування (включаючи кондиціонер) і запустіть двигун. Не тисніть на газ при першому пуску. Достатньо повернути ключ у замку запалювання на 10-15 секунд. Якщо мотор з першого разу не заводиться, то старатися не треба. Ганяючи стартер більш тривалий час, завести машину ви не зможете. Зробіть сім-вісім спроб. Машина повинна завестися. Прогрійте автомобіль протягом п’яти-семи хвилин і можете їхати.
  4. Якщо автомобіль не заводиться з-за розрядженого акумулятора, то його можна оживити, «прикуривши» від іншої машини. Заглушите двигун авто-донора і з’єднайте товстими високовольтними дротами один акумулятор з іншим, дотримуючись полярності. Заведіть авто-донора, а через 5 хвилин можна завести двигун машини з розрядженим акумулятором. Знімаємо проводи й їздимо 15-20 км, щоб акумулятор зарядився від генератора.
  5. Якщо автомобіль завести не вдалося, то можна спробувати старий перевірений метод. Увімкніть другу передачу, вичавте зчеплення, розженете автомобіль за допомогою іншої машини або ж попросивши перехожих. Набравши швидкість і різко відпустивши зчеплення, натисніть педаль газу. Автомобіль заведеться. Не дайте машині стихнути.