Животрепетна тема не гарантує успіх виступу. Аудиторія не стане слухати оратора, якщо він її не зацікавить. Боятися неуваги немає сенсу, просто подумайте заздалегідь над кожною своєю дією перед публікою.
Вам знадобиться
інтуїція, фантазія, підходящий одяг
Інструкція
- Підготуйте виступ. Навіть найрозумніші і знають люди планують кожну зустріч з людьми. Будь-яке питання з боку здатний відвести від теми, а публіці подобаються впевнені оратори.
- Одягніться так, щоб аудиторія прийняла вас за свого. Згадайте приказку «Зустрічають по одягу, проводжають по розуму». Вона як і раніше актуальна. Дізнатися, перед якою аудиторією вам належить виступати і підберіть відповідний костюм. Робочі навряд чи сприймуть людини в яскравій клубної одязі, а до бізнесменів не варто виходити в светрі. Люди з більшою охотою сприймають ораторів, схожих на них самих. Але врахуйте: ви повинні бути одягнені трохи краще, ніж ваш середньостатистичний слухач.
- Досягніть тиші перед вашим виступом. В іншому випадку вас просто не почують. Публіка заспокоїться протягом хвилини, якщо ви вийдете на сцену і будете просто мовчати і спостерігати за людьми.
- Зламайте недовіру аудиторії на початку виступу. Одне з правил успішного оратора: якщо ви змусили людини розсміятися, він буде ставитися до вас з симпатією. Тому зробіть декілька смішних заготовок.
Добре, якщо ви зможете розповісти в контексті виступу кілька цікавих фактів зі свого життя. Індивідуалізація — безпрограшний хід.
А щоб остаточно розтопити лід недовіри, постарайтеся оперувати фактами, актуальними конкретно для цієї аудиторії. Наприклад, виступаючи перед заводськими робітниками, варто заздалегідь дізнатися їх середню зарплату. Вплетені цю інформацію в свій виступ, і ви відразу станете цікавіше для слухачів. - Говоріть з аудиторією її мовою. Швидше за все, інтелігент не почує оратора, викладає думки за допомогою вуличного жаргону, а прості робітники з іронією поставляться до зайвої літературності мови.
- Намагайтеся, щоб ваша думка була зрозуміла дитині, але в той же час не спілкуйтеся з публікою, як з дітьми.