Як зберегти і поліпшити пам’ять


 

Якщо раніше на відсутність пам’яті скаржилися люди похилого віку, то зараз все частіше можна почути, що навіть молоді люди весь час щось забувають. Виною тому стрімкий темп життя. Тому про заощадження та поліпшенні пам’яті потрібно дбати змолоду.



Інструкція

  1. Висипайтеся. У той час як людина спить, у його мозку нормалізується хімічний процес, що відповідає за пам’ять, тому без повноцінного сну пам’ять не буде хорошою. Пам’ятайте про те, що основну роль грає саме нічний сон, бо вдень клітини не відновлюються настільки повноцінно, як вночі.
  2. Робіть зарядку. Під час вправ мозок насичується киснем, а також поліпшується кровообіг в ньому. А це саме те, що потрібно, для того щоб зміцнити пам’ять.
        
  3. Слідкуйте за харчуванням. Воно має бути дуже різноманітним, але регулярним. Якщо в раціоні не буде потрібних вітамінів, мікроелементів та амінокислот, то організм не зможе повноцінно працювати через брак необхідних речовин. А якщо є не регулярно, то мозок не привчиться до порядку, який сприяє розвитку пам’яті. Особливо зміцненню пам’яті сприяє жирна риба, банани, злаки, яйця та мед.
        
  4. Пийте вітаміни і амінокислоти. Гостра потреба організму в них спостерігається в кінці зими і навесні. Так як торішній запас виснажується, то його потрібно поповнювати хоча б штучним методом — прийомом спеціальних препаратів.
        
  5. Чи не перенапружуйте мозок. Замість того щоб заглиблюватися в роздуми над складними завданнями перед сном, краще дайте мозку можливість відпочити. Крім цього виробіть звичку записувати все, що вам потрібно зробити протягом дня і придбати в магазині — надмірні навантаження і гарячковий згадування того, що ви забули зробити, мозку не потрібні.
  6. Тренуйте пам’ять. Якщо вас чекає виступ перед аудиторією, а ви ніяк не можете запам’ятати текст, то постарайтеся зосередитися не на словах, а на основній суті. Це допоможе вам вільно і спокійно висловлювати свої думки і при цьому не залишати без уваги процес запам’ятовування.
        
  7. Грайте в асоціації. Якщо ви весь час щось забуваєте, то спробуйте між собою зв’язати різні речі. Наприклад, нехай вхідні двері автоматично нагадує вам про те, що потрібно перевірити, чи вимкнули ви газ.
  8. Діліться знаннями. Для того щоб запам’ятати нову інформацію, її потрібно повторити вголос 4 рази. Говорячи про отримані знаннях іншим, ви і пам’ять поліпшите і розширите їх кругозір.
        


 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.