Копчена риба — це високо поживний продукт, який має високі смакові достоїнствами. Але одним з головних недоліків копченої риби є обмежений термін зберігання, що не перевищує три доби. Для збільшення терміну зберігання копчену рибу заморожують перед вторинної обробкою.
Інструкція
- Якщо ви придбали копчену рибу без упаковки, то упакуйте її так, ізолювавши від повітря. Тому як неупакованих риба швидко зіпсується на відміну від запечатаної, яка в холодильнику може зберігатися два або три місяці, залежно від виду копчення.
- Запечатану копчену рибу не можна перегрівати. Температура зберігання копченостей не повинна виходити за діапазон 0-3 ° С. Копчена риба, яка зберігалася з дотриманням температурного режиму, на вигляд задоволена щільна, її шматочки оточені щільно притиснутою плівкою, а не вільно плавають у власному соку. Якщо копчену рибу заморожували, то в нерозпечатаний вакуумній упаковці утворюється сік, а колір копченої риби стає бляклим. Якщо копчена риба полежить в теплі або просто на сонце, то з нею станеться те ж саме, що і при заморожуванні.
- Прагнучи збільшити терміни зберігання, не застосовуйте глибоку заморозку для риби гарячого копчення. Це погіршить смакові якості і змінить властивий копчення аромат.
- Перед покупкою запечатаної вакуумним способом копченої риби уважно розгляньте упаковку і зовнішній вигляд продукту.
- Не зберігайте роздруковану копчену рибу в холодильнику більше двох діб, бо вона швидко втратить здатність довго зберігатися.
- Свіжу рибу, приготовлену самостійно одним із двох способів — холодним або гарячим копченням, зберігають не більше чотирьох діб без холоду або в прохолодному місці, згідно з температурним режимом, невластивому для даного способу: для гарячого копчення два місяці, для холодного — не більше трьох місяців.
Зверніть увагу
Якщо порушена цілісність вакуумної упаковки під час зберігання, то вживання такого продукту може заподіяти шкоди організму.
Корисні поради
Копчену рибу зберігайте лише в холодильнику, щоб уберегти себе від отруєння при її вживанні.