Запорукою успішного зростання і доброго здоров’я маленької дитини є корисне харчування. Прилавки пістрявлять різнокольоровими баночками із спеціальним м’яким пюре як вітчизняних, так і імпортних виробників; от тільки серед величезної кількості переказів на іноземних баночках не перебуває інформації про те, як же продукт після відкриття упаковки слід зберігати.
Інструкція
- Прочитайте уважно всю інформацію на упаковці — зрідка умови зберігання все ж друкуються, правда, тільки для не розкритою упаковки. Як зберігати вже відкрите пюре, наприклад, вказується не завжди. Якщо з якихось причин ніякої інформації немає, то дотримуйтесь загальновідомим правилам зберігання дитячого харчування.
- Не залишайте розкриту баночку довше двох днів в холодильнику — дитяче харчування псується безповоротно. Розігрівати при цьому варто не всю баночку, а тільки необхідний обсяг, інакше максимальний термін зберігання скорочується до одного дня. Стандартна температура зберігання — від 0 до +12 º С для невикористаної упаковки з дитячим харчуванням. Для розкритої банки від 0 до +4 º С (звичайна температура в холодильнику). Якщо немає можливості тримати відкриту баночку в холодильнику, то термін зберігання зменшується до 4-6 годин, залежно від зовнішньої температури. До +20 º С — 6:00, понад — 4:00.
- Викидайте пюре або йогурт, якщо сумніваєтеся, годувати дитину чи ні продуктами, які простояли три дні в холодильнику. Дитячого харчування в магазинах вистачить на всіх, а порошковий продукт до цього часу може містити пристойну кількість бактерій і речовини, що утворюються в результаті окислення виготовленої маси. Пам’ятайте, що зовнішній вигляд і запах продукту залишаються незмінними протягом майже всього терміну зберігання, тому дуже важко відрізнити вже зіпсувався продукт від нормального. Здоров’я дитини має бути дорожче декількох зайвих баночок.
- Звертайте увагу також і на те, в яких умовах зберігається дитяче харчування в магазині. Охолоджувані полки і не прострочені продукти вселять довіри, тоді як температура за +30 º С і розташовані на звичайних стійках баночки повинні змусити вас сумніватися при покупці. Варто пам’ятати, що різниці між імпортним і вітчизняним товаром на прилавках практично немає: перевезення по Європі здійснюється під суворим наглядом, а ось по Росії як закордонна продукція, так і вітчизняна перевозиться без належного контролю.