Сумний досвід рибалок свідчить про те, що неналежне зберігання гумового човна досить швидко виводить її з ладу. Щоб уникнути втрати такого потрібного і дорогого атрибута, необхідно в кінці сезону завчасно подбати про умови зберігання.
Інструкція
- Переконайтеся в тому, що ваша човен абсолютно чиста. Для цього необхідно прибрати весь пісок, який скупчився між днищем і бортом, після чого ретельно вимити. Роблять це таким чином. Виріб встановлюють з невеликим нахилом і за допомогою шланга промивають, далі перевертають так, щоб вода стікала легко. Після цього сухою ганчіркою протріть всі вологі місця.
- Просушіть виріб. З особливою увагою підійдіть до стрічки, що з’єднує днище та борти. Випустіть все повітря і виверніть днищем назовні. Не забудьте відкрутити клапани. За допомогою цієї маніпуляції буде видалена вода або конденсат, що накопичився всередині бортів.
- Коли човен висохне, огляньте її уважно і крейдою відзначте всі ділянки, на яких видно потертості або растрескавшаяся гума. Щоб визначити пориви гуми, нанесіть на потерті місця мильний розчин — якщо він пузириться, значить, є порив. На ці ділянки за допомогою спеціального клею приклейте заплатки.
- Засипте всередину човни тальк, а також обробіть їм її поверхню.
- Не зберігайте човен у мішку, який використовується для її перенесення. Це загрожує передчасним виникненням тріщин на згинах. Хоча б один раз в два місяці перекладайте виріб. При цьому необхідно уважно стежити, щоб попередні згини не збігалися з новими. Обов’язково вивертайте внутрішні камери і міняйте в них повітря.
- Човен тримаєте в сухому приміщенні, температура в якому повинна бути не менше десяти, але і не більше двадцяти градусів. Розташовуйте виріб від потрапляння прямих променів і пам’ятайте про правила пожежної безпеки.
Зверніть увагу
Попередження! Для чищення забруднень ніколи не використовуйте ацетон.
Корисні поради
Не забудьте промити і просушити весла, сидіння та мішки.