Малина — одна з найбільш смачних ягід. Цілющими властивостями дикоростучої малини користувалися з давніх часів. Недарма Юрій Долгорукий дав життя цілій малиновому саду. Сучасні садові сорти відрізняються від лісової малини. Але, тим не менш, способи їх зберігання однакові.
Вам знадобиться
- Малина,
- Цукор,
- Вода,
- Місткості для зберігання.
Інструкція
- Висушіть ягоди малини. Це можна зробити за допомогою звичайної духовки. Під час всього процесу сушіння вона повинна бути прочинені. Вам будуть потрібні ягоди середньої стиглості, які бажано зібрати в суху сонячну погоду. Викладіть ягоди на лист, застелений папером, і поставте в заздалегідь розігріту до 45 градусів духовку. Коли ягоди почнуть підсихати, збільшіть температуру до 70 градусів. Періодично струшуйте малину. Сушка займе приблизно 2-3 години. Якщо ви все зробили правильно, то сіро-малинові запашні ягоди не забарвлять вам руки.
- Зберігайте сушену малину в сухому місці. Це захистить її від цвілі. Слідкуйте за тим, щоб ємність, в якій зберігається сушена малина, була герметично закрита. Щоб приготувати настій із сушених ягід, заваріть 2 столові ложки малини на склянку окропу. Такий настій — гарний потогінний засіб при застудах, але після його вживання потрібно відразу лягти в ліжко і добре сховатися.
- Заморозьте ягоди. Це самий простий і швидкий спосіб зберігання за наявності морозильної камери. Ягоди повинні бути стиглими, без темних країв і сухими. Акуратно розкладіть їх у ємності для заморожування, заповнюючи ємкості так, щоб не пошкодити ягоди.
- Протріть ягоди з цукром. Для цього вам знадобляться на кожен 1 кг сухих стиглих ягід, очищених від плодоніжки і засохлих частинок, 2 кг цукру. Користуйтеся посудом, яка не окислюється. Маточка для розтирання краще використовувати дерев’яний. Розтирайте ягоди і цукор до потрібної вам консистенції. Для видалення зерняток користуйтеся ситом. Зазвичай розливають отримане засипні варення в невеликі (до 1 л) банки, оброблені окропом і витерті рушником насухо. Зверху можна насипати трохи цукру для утворення захисної скориночки. Закрийте банки звичайними кришками або пергаментом. Зберігайте в холодильнику.
- Зробіть малиновий сироп. Протріть 2 кг ягід через сито або використовуйте кілька шарів марлі. У сік насипте цукор (на 1 л соку необхідно 2 кг цукру). Нагрійте отриману суміш до повного розчинення цукру, прокип’ятіть, процідіть і закатати в попередньо оброблені банки.