Велика кількість городників і садівників зберігають зібраний власними руками урожай в квартирі за відсутністю льоху або підвалу. Але перед багатьма постає одне й те саме запитання: як зберігати овочі в домашніх умовах, щоб у них залишилося якомога більше корисних вітамінів і мінералів.
Інструкція
- Перш ніж підготувати овочі до зимового зберігання, їх необхідно попередньо розсортувати. Відберіть у бік пошкоджені, пом’яті і гнилі овочі. Гнилі стоїть, звичайно ж, викинути, а ось пом’яті можна використовувати для приготування страв в першу чергу. Овочі, які призначені для зберігання, не рекомендується мити (слід тільки обсушити), навіть незначне пошкодження шкірки може привести до швидкої псування продуктів.
- Рекомендується зберігати картоплю в темному і прохолодному місці, оскільки в теплі бульби починають проростати, а через вплив світла вони зеленіють і втрачають свою поживну цінність. Ні в якому разі не обробляйте картопля водою перед укладанням на зберігання, інакше він запліснявіє. Найбільш підходяще місце для картоплі — погріб, підвал або, в крайньому випадку — балкон. Складіть картоплю в дерев’яні ящики з хвойних порід або покладіть в тканий або паперовий мішок. Оптимальна температура зберігання картоплі 7-10 градусів тепла, при зниженні температури до 4 градусів, крохмаль перетвориться на цукор, і картопля стане неприємним на смак.
- Для зберігання моркви все частіше використовують пісок, в який її потрібно закопати. Помістіть ящики з піском на балкон або залиште в квартирі, бажано подалі від опалювальних приладів. Якщо немає часу і бажання возитися з піском, тоді можете загорнути просушену моркву в папір і помістіть в поліетиленовий пакет, приберіть в холодильник або на балкон. У такому стані морква залишиться свіжою протягом двох-трьох місяців.
- Часник і цибулю попередньо просушіть на сонці, розсипавши тонким шаром прямо на ділянці. Ці овочі можна сміливо зберігати в кімнатних умовах, попередньо уклавши в капронову панчоху і підвісивши. Головне правило — вони повинні добре провітрюватися. Деякі досвідчені дачники рекомендують заздалегідь опустити часник на кілька секунд в розплавлений парафін і висушити.
- Буряк є товстошкірий овоч, тому випаровування вологи йде досить повільно. Можна сміливо зберігати буряк в домашніх умовах, але подалі від центрального опалення. Бажано прибрати буряк в утеплені ящики і винести на балконну полку. Температура зберігання може бути наближена до нуля градусів. Зазвичай не виникає жодних проблем зі зберіганням буряків, але намагайтеся при укладанні не пошкодити шкірку.
- Бажано зберігати капусту в підвішеному стані, для цього при збиранні врожаю залишайте довгу качан, за яку і варто підвісити качан. Перед зберіганням не обривати верхні листки, вони підсохнуть і захистять качан від втрати вологи. Можна попередньо обернути кожен вилок щільним шаром паперу, намагайтеся, щоб капуста не стикалася один з одним. Регулярно замінюйте папір на суху і чисту.