Перець широко застосовується в кулінарії, його використовують в медицині і косметології. Крім того, плоди заготовляють про запас. Їх солять, маринують і заморожують. Добре зберігається перець в сушеному вигляді.
Інструкція
- Щоб зберегти свіжі плоди на всю зиму, промийте їх під струменем холодної води, дайте обсохнути. Потім візьміть дерев’яний ящик і постеліть на дно газету чи будь-яку іншу папір. Покладіть шар перцю, на нього насипте річковий пісок. Чергуйте шари, поки плоди не закінчаться. Закривати ящик не треба.
- Можете промити плоди перцю, висушити і кожен з них обернути щільним папером. Покладіть перець в коробку, у кілька шарів, у такому вигляді він може зберігатися коло 6 місяців.
- Гострий перець можна висушити. Візьміть нитку або шпагат, за допомогою голки, надіньте на них стручки через середину. Якщо для сушки ви використовуйте солодкі плоди, то нанизувати їх потрібно через хвостики.
- Кожен перець проколіть біля хвостика. Це допоможе просушити його внутрішню частину. Нанизані плоди повісьте в тіні або на сонці, але обов’язково в такому місці, де є вітерець.
- Щоб заготовити перець для фарширування, візьміть плоди середньої величини, без дефектів, промийте їх. Зріжте верхівки і за допомогою ножа очистіть від насіння. Складіть один в інший в літрову банку або в пакет.
- Візьміть великі плоди (1 кілограм) без видимих ушкоджень, укладіть їх в ряд, пересипте крупною сіллю, гілочками кропу і естрагоном. Зверху встановіть вантаж. Поставте в сухе прохолодне місце на добу, щоб перець заквасити. Після чого візьміть помідори (1 кілограм), очистіть від шкірки і наріжте часточками. Поставте каструлю з водою на повільний вогонь, покладіть томати і варіть 10-15 хвилин. Зніміть каструлю з плити, дістаньте помідори і протріть через сито м’якоть з дрібним решетом.
- До одержаного розчину додайте 30 грамів солі, 50 грам оцту 9%, знову поставте на плиту і доведіть до кипіння на повільному вогні. Потім простерилизуйте банки, покладіть в них перець. Залийте отриманої томатної заправкою і закрийте щільними кришками. Поставте в сухе прохолодне місце.
- Для того, щоб заготовити про запас свіжі плоди перцю, приготуйте розсіл — 2 чайні ложки солі на 1 літр води. Залийте перець у банках і закрийте щільною кришкою. Стерилізуйте протягом 10-15 хвилин. Перед вживанням потрібно промити перець і фарширувати.
- Щоб приготувати перцевий крем, візьміть великі м’ясисті плоди перцю, очистіть їх від насіння. Пропустіть через м’ясорубку, додайте сіль, з розрахунку 200 грамів на 1 кілограм очищених плодів перцю. Перемішайте отриману масу і покладіть в банки. Закрийте поліетиленовими кришками або зав’яжіть простий папером. Таку приправу можна вживати цілий рік.
- Для зберігання на тривалий термін вибирайте плоди з товстою шкіркою, щільні, м’ясисті, без вм’ятин і тріщин.