Селера — одна з найбільш ароматних приправ. Він поєднується як з м’ясними, так і з рибними стравами. Селера легко вирощується на городі, але після збору врожаю виникає питання, як правильно його зберігати.
Інструкція
- Якщо ви купили селера в магазині, спочатку промийте його, а потім дайте йому висохнути. Тільки після цього перекладіть його в банку, і надалі зберігайте в холодильнику. Якщо селера став в’янути, то перед тим, як покласти його в холодильник, поставте його в невелику вазочку з водою.
Щоб зробити з селери приправу, засушити його. Для цього візьміть великий пласт чистого паперу, потім на неї викладіть траву і прикрийте його іншим шаром паперу. Залиште селера на три тижні або навіть на місяць до повного висихання, а потім перекладіть його в сухий паперовий пакет. - Певні правила слід дотримуватись і при зберіганні кореня селери, який зазвичай додають в супи та другі страви. Його можна тримати в холодильнику не більше 2-3 тижнів.
- Селера можна зберігати і в замороженому стані. Це можливо при виконанні головної умови — гілочки зелені не повинні бути жовтими і загнили. Інакше така зелень при довгому зберіганні в морозильнику зіпсується. Якщо ви хочете додавати заморожену зелень тільки в супи, зберігайте її в крижаних формочках. Для цього подрібніть зелень, покладіть в невелику формочку, залийте водою і поставте в холодильник. Щоб селеру можна було додавати і в другі страви, зберігайте його в повітронепроникному пластмасовому контейнері.
Зелень зберігає свої вітамінні і смакові якості лише в тому випадку, якщо її збирати до пори цвітіння. Тоді навіть при глибокому заморожуванню селера буде ароматним. - Якщо ви заготовляють на зиму консерви з помідорів, використовуйте селера в процесі засолювання. При цьому також можна додати ще й іншу зелень, наприклад, петрушку і кріп.
Можлива й окрема засолка зелені і коріння селери. Крім того, такий спосіб зберігання зелені дуже зручний — сіль не дає загнивати і псуватися селері. Страви з солоною зеленню смачніші. Засолюють зелень в наступних пропорціях: візьміть 0,5 кг трави і коріння селери, перемішайте і додайте 100 г солі. Після цього закрутіть банки і дайте настоятися селері протягом двох діб. При бажанні додайте смородиновий лист і перець чилі для гостроти.