Для сигар не існує строго встановлених термінів зберігання. Деякі поціновувачі вважають, що «ароматичний пік» сигари знаходиться в межах від одного до трьох років. Інші переконані, що найкращі сигари — витримані 5, 10, а то й 20 років. Так чи інакше, щоб сигари не втратили свого відмінної якості, потрібно зберігати їх правильно.
Вам знадобиться
Сигари, х’юмідор.
Інструкція
- Сигари псуються при температурі нижче 16 і вище 21 градуса тепла. Необхідно підтримувати і певний рівень вологості — 65-72%. При цьому важливо, щоб температура та рівень вологості не піддавалися перепадів — це відразу помітно вплине на якість сигар.
- Для тютюнових магазинів і салонів актуальні системи вентілляциі, які можуть обслуговувати великі площі — від шафи до кімнатки-складу. Сигари в цьому випадку можна не виймати з коробок. Підтримка вологості забезпечується пристроєм для випаровування води. Більшість систем зволоження вимагають використання демінералізованої води.
- Для особистого зберігання сигар найкраще придбати хьюмідор — спеціальна скринька, забезпечений зволожуючим пристроєм. Багато хьюмідори оснащені і гігрометром, який показує рівень відносної вологості. У хьюмидоре можна навіть «оживити» пересушену або перезволожених сигару.
Починати курити сигару слід відразу ж після її витягання з х’юмідора. У продажу є подібні пристрої будь-яких розмірів, розраховані на різну кількість сигар, навіть на дві або одну.
Зверніть увагу
Сигари при недотриманні умов їх зберігання можуть захворіти. Найбільш часті недуги — білий наліт (його можна зняти вологою губкою або ваткою); грибок (сигару з цвіллю курити вже не можна!); Тютюновий жучок (сигари з дірочками в покривному листі теж непридатні для куріння!).
Корисні поради
Коли сигара висохла, варто перевірити її покривний лист. Якщо він не пошкоджений, сигару слід помістити в целофановий пакетик і прибрати в х’юмідор на 2 — 3 дні. Потім треба зняти пакет і знову прибрати сигару в х’юмідор на 3 — 4 тижні.