Як збільшити діапазон голосу

Як збільшити діапазон голосу

Співаки — люди, в професії яких голос відіграє ключову роль. Вміння гарно «грати» власним тембром, ніби вібруючи їм, надає живому співу ще більше зачарування. Як збільшити діапазон голосу, придбати здатність легко і невимушено змінювати його звучання?

Інструкція

  1. Діапазон професійного співака повинен становити більше двох октав. Питання про те, розширювати діапазон в бік верхнього або нижнього регістра необхідно вирішувати в індивідуальному порядку, виходячи з можливостей голосу. Найпростіше вправу, що допомагає розширити межі вокального діапазону — читання вголос. Воно покращує дикцію і до того ж, читання з різною інтонацією дозволяє краще пізнати рухливість власного голосу. Читайте вголос як мінімум одну годину на день — це допоможе вам у боротьбі за розширення діапазону голосу.
  2. Одним із суперечливих способів розширити діапазон в бік верхнього регістру голосу є так зване форсування. Це спів на верхніх нотах власних вокальних можливостей. Однак існує небезпека автоматично за інерцією «перескочити» на фальцет. Природно більш високі ноти вимагають підвищення голосу, що створює небезпеку зриву голосу з тієї ж причини. Мимовільні переходи на фальцет можуть зробити подальше спів в області верхнього регістру крикливим, верескливим, що, звичайно ж, абсолютно непрофесійно і неприпустимо. Тому — побережіть голос!
  3. Допоможе виконання спеціального комплексу дихальних вправ для збільшення діапазону голосу. Вони сприяють зміцненню діафрагми в якості приємного бонусу. Підібрати відповідний конкретно вам комплекс допоможе педагог з вокалу.
  4. Спробуйте читати вголос улюблені вірші, використовуючи різні «щаблі» діапазону власного голосу. Ця вправа називається «Драбина». Виберіть будь вподобане вірш і читайте вголос, на кожному рядку поступово змінюючи відстань із нижнього регістру до верхнього можливого. Вправа допоможе також грамотно розставляти інтервали між рівнями вашого вокального діапазону.